Hét református lelkipásztort szenteltek fel csütörtök délután a gernyeszegi református templomban, így elnyerték a jogot, hogy teljes jogú lelkészek legyenek.
2022. június 30., 21:012022. június 30., 21:01
2022. június 30., 21:392022. június 30., 21:39
Az egyházkerület közgyűlése keretében szentelték fel a lelkészeket
Fotó: Haáz Vince
Hét református lelkipásztort szenteltek fel csütörtök délután a gernyeszegi református templomban, így elnyerték a jogot, hogy teljes jogú lelkészek legyenek.
2022. június 30., 21:012022. június 30., 21:01
2022. június 30., 21:392022. június 30., 21:39
Az egyházkerület közgyűlése keretében szentelték fel a lelkészeket
Fotó: Haáz Vince
A református lelkészeket Kolozsváron képezik a teológiai karon, ahol öt tanulmányi és egy gyakorlati év után egy újabb évig segédlelkészek kell legyenek. Ezt követően tehetik le a lelkészképesítő vizsgát, és amennyiben az sikeres, felszentelik őket. Idén a Maros megyében lévő Görgényi Református egyházmegyéhez tartozó gernyeszegi templom adott helyett a lelkészszentelésnek.
Kató Béla püspök jó tanácsokkal látta el a fiatalokat
Fotó: Haáz Vince
Az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke, Kató Béla a lelkészképesítő vizsga után a fiatal lelkészeket arra biztatta, hogy
Jézus Krisztust szolgálva, rá tekintve kell küzdeni, az egyházat a testének tekinteni. A fiatalokhoz szólva azt mondta: a legszebb hivatást választották, hiszen talán sose volt ekkora szükség rájuk, mint most.
A gernyeszegi templom adott helyet az ünnepnek
Fotó: Haáz Vince
A felszentelt református lelkészek: Andrei Imelda Paula segédlelkipásztor – Segesvár, Bányai Csaba Attila segédlelkipásztor – Kolozsvár-Törökvágás, Csalai Rebeka Júlia segédlelkipásztor – Gyulafehérvár, György Szabolcs segédlelkipásztor – Brassó III. Reménység Háza, Szász Ferenc segédlelkipásztor – Kovászna belváros, Tasnádi István segédlelkipásztor – Kolozsvár belváros, Torkos-Demeter Henrietta segédlelkipásztor – Marosludas.
Tavaly Kolozsváron összesen 31 református lelkészt szenteltek fel: azokat, akik 2020-ban és 2021-ben tették le a lelkészképesítő vizsgát.
Fotó: Haáz Vince
Az Erdélyi Református Egyházkerület közgyűlése szombaton Marosvásárhelyen folytatódik a Kultúrpalota konferenciatermében. Itt többek között megválasztják Kántor Csaba parajdi lelkész nyugdíjba vonulását követően az új lelkészi főjegyzőt (püspökhelyettest), valamint az udvarfalvi Páll István tragikusan elhunyt presbiteri főjegyző helyére is új személyt bíz meg a tisztséggel a testület.
Unitárius lelkészszentelés is volt
Az elmúlt vasárnap a Magyar Unitárius Egyház törvényhozó testülete Marosvásárhelyen, a kövesdombi unitárius templomban ülésezett és felszentelte a következő lelkészeket: Bakó-Nagy Zsuzsanna (Győr), Bardócz-Tódor András (Gyepes), Benedek Csongor (Szováta), Elekes Zsolt (Kolozsvár), Farkas Orsolya (Székelykeresztúr), Kerekes Mónika (Gyergyószentmiklós), Lurtz Zsolt (Abásfalva), Magyari Zita Emese (Kolozsvár), Márton Edit (Petrozsény–Lupény), Palkó Zalán Koppány (Felsőrákos), Szilágyi Szilamér (Nyárádszentlászló), Szombatfalvi Csongor (Désfalva), Zoltáni Ilona (Székelymuzsna).
Az egyházmegyék esperesei áldották meg a fiatal lelkészeket
Fotó: Haáz Vince
A kézfogás sem maradt el
Fotó: Haáz Vince
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!