
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Maros Megyei Klinikai Kórházhoz tartozó egészségügyi intézményekben hét, koronavírussal diagnosztizált kiskorút kezelnek – mondta el a kórház menedzsere, Ovidiu Gîrbovan a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének.
2021. március 24., 15:282021. március 24., 15:28
Öt gyermeket a gyermekosztályon kialakított kórtermekben gondoznak, kettőt a fertőző betegségek klinikáját. Egyikük csecsemő, aki a szintén koronavírussal fertőzött édesanyjával együtt van a kórházban. Minden kiskorú egészségügyi állapota megfelelő, enyhe tünetekkel rendelkeznek.
A koronavírussal fertőzött személyek száma folyamatosan növekedik Maros megyében, az elmúlt 24 órában 125 új beteget azonosítottak. A járvány kezdete óta a megyében 19 637 koronavírussal fertőzött személyt tartanak nyilván. A prefektúra napi jelentése szerint szerdán 296 személy szorult orvosi kezelésre, rajtuk kívül 56 személyt tartanak megfigyelés alatt. Otthonában gyógyul 116 személy, enyhén csökkent a karanténban levő személyek száma, jelenleg megyeszinten 968 lakos kell 14 napig otthonában tartózkodjon. Az elmúlt 24 órában két újabb személy hunyt el a koronavírus fertőzés következtében, így számuk 612-re emelkedett.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.