
Fotó: Barabás Ákos
Hét Hargita megyei település maradt áramszolgáltatás nélkül hétfőn a térségen átsöprő vihar következtében, amely több transzformátorházat és áramvezetéket rongált meg.
2019. július 22., 18:382019. július 22., 18:38
2019. július 22., 18:432019. július 22., 18:43
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint összesen 3402 fogyasztó maradt elektromos áram nélkül Csíkkozmáson, Csíkbánkfalván, Kászonjakabfalván, Kászonfeltízen, Kászonújfaluban, Csíkszentmártonon és Lázárfalván – írja az Agerpres hírügynökség. Az Electrica csapatai a helyszínen dolgoznak az áramszolgáltatás visszaállításán.

Összesen öt gazdasági melléképület és egy garázs gyulladt ki hétfő délután két alcsíki helyszínen. A térség szinte összes településének önkéntes tűzoltója a lángok megfékezésén dolgozott a csíkszeredai hivatásos alakulattal.
Mint arról beszámoltunk, Csíkszentsimonban és Lázárfalván épületek gyúltak ki és a hivatásos tűzoltók mellett az önkéntes alakulatok segítségére is szükség volt a lángok megfékezésében.
Csak a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek esnek el a nyugdíjuk 85 százalékától, ha ezt állami fizetéssel halmozzák – pontosította csütörtökön a Bolojan-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Ioana Dogioiu.
Horațiu Potra zsoldosvezért csütörtökön egy dubaji járaton hozzák vissza az országba – értesült ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Kártérítési pert indított a román állam Klaus Iohannis ellen egy nagyszebeni ingatlan felének jogtalan használata miatt.
A házi feladat intézményét módosító rendelettervezetet bocsátott csütörtökön közvitára az oktatási minisztérium.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
szóljon hozzá!