
Vajna Ádám és André Ferenc
Fotó: Forrás: André Ferenc
Erdélyi körútra indul az AndréVajna produkció, amely André Ferenc és Vajna Ádám zenés irodalmi és spoken word műsora. Március 5. és 14. között az alkotók hét erdélyi városba látogatnak el: Kolozsvárra, Marosvásárhelyre, Csíkszeredába, Kovásznára, Székelyudvarhelyre, Kézdivásárhelyre és Sepsiszentgyörgyre.
2024. február 29., 13:382024. február 29., 13:38
A zenei produkciót minden állomáson rövid irodalmi beszélgetés előzi meg, mindig egy helyi moderátor kérdezi a fellépőket. Azt est második fele popslágerek és versek, slam poetry és hip-hop ütemek ötvözetéből áll össze.
A turné március 5-én Kolozsváron kezdődik, az érdeklődőket este 8 órára várják a Planetáriumba. Március 6-án este 7 órától a marosvásárhelyi Döme’s Pubban a Látó Irodalmi Játékok 122. keretében látható a produkció.
Március 7-én, szintén este 7 órától Csíkszeredában a Csíki Játékszín Kamaratermében lépnek fel a szerzők. Március 8-án délután 6 órától a kovásznai Városi Művelődési Ház Ignácz Rózsa termében lépnek fel. Március 11-én délután 6 órától a székelyudvarhelyi Művelődési Ház koncerttermében találkozik a közönséggel André Ferenc és Vajna Ádám.
Kézdivásárhelyen március 12-én ugyancsak 6 órától a Vigadó Művelődési Központban tekinthető meg a műsor. Utolsó állomásként Sepsiszentgyörgyön a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron-termében március 13-án délután 6 órakor kezdődik az előadás.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!