
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Száztizenöt millió lejt ítélt oda a Regionális Operatív Program révén a Fejlesztési, Közigazgatási és Közmunkálatokért felelős Minisztérium hét erdélyi magyar település fejlesztésére – jelentette be Cseke Attila fejlesztési miniszter.
2021. május 25., 16:342021. május 25., 16:34
A támogatás révén felújítják és korszerűsítik a maroshévízí kórházat, a befektetésre közel 11 millió lejt ítélt oda a minisztérium. Szintén Hargita megyében, Gyergyószentmiklóson 20 millió lejes támogatásból finanszírozhat az önkormányzat településfejlesztési befektetéseket. Szászrégenben egy iskolát és egy utat újítanak, és a támogatásból új, népművészeti részleggel bővül a tordai történelmi múzeum, Brassó megyében a Feketehalomhoz közeli kirándulóhelyet korszerűsítik, és a Fehér megyei Topánfalván is munkálatok indulnak. Szeben megyében Kiskapus részesül 11 millió lejes finanszírozásban – tájékoztat közleményében az RMDSZ.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadvány is szerepel az alkotmánybíróság szerdai ülésének napirendjén.
Havazásra figyelmeztető vörös jelzésű riasztást adtak ki Bukarestre és Ilfov megyére szerdán reggel. A rendkívüli hóhelyzet miatt leállították forgalmat az A7-es autópálya egy szakaszán.
Kiásni az autót a hó alól, lépésben haladni a behavazott utakon, időben elérni a gyerekkel óvodába, iskolába, majd pedig a munkahelyre – néhány kihívás, amivel az újabb havazás miatt sokan szembesültek a reggeli órákban.
Az időjárási viszonyokra való tekintettel szerdán nem ellenőrzik a parkolójegyek érvényességét Csíkszeredában.
Jelentős hóréteg alakult ki szerdára virradóra térségünkben a kedd délután óta tartó havazás miatt. Mutatjuk, hogy hol mekkora a hóvastagság.
szóljon hozzá!