
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Csíkszeredai Helyi Rendőrség ma meghirdetett tizenkét rendőri állást, ezzel mérföldkőhöz ért az intézményépítés – számol be közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala. Első körben a közrendészeti részleget, valamint a közlekedésrendészeti részleget építik fel nyolc, illetve négy helyi rendőrrel. A versenyvizsga végeredményét március 31-én teszik közzé.
2022. február 18., 13:502022. február 18., 13:50
Az önkormányzatnak alárendelt intézmény jelenléte nemsokára Csíkszereda közterületein is érezhető lesz, a Csíkszeredai Helyi Rendőrség ugyanis ma közzétette tizenkét helyi rendőri állás meghirdetését. Első körben a közrendészeti részleget, valamint a közlekedésrendészetet erősítik meg – olvasható a szerkesztőségünknek is elküldött városházi közleményben.
A tájékoztatás szerint
a közrendészeti egység munkatársai főként a város forgalmas közterületein (piac, sétálóövezet, parkok, állomások és buszmegállók környéke stb.) és a szociálisan hátrányos térségek közelében teljesítenek szolgálatot
a közlekedésrendészeti egység munkatársai pedig a szabálytalan parkolások, közúti szabálysértések és bűntények megelőzésében, illetve az elkövetők feltartóztatásában játszanak szerepet.
A helyi rendőrök az állami rendőrséggel szorosan együttműködve fejtik ki tevékenységüket, és fő feladatuk a megelőzés. A bűnügyi vizsgálatok lefolytatása nem tartozik a hatáskörükbe.
– fogalmazott Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
A helyi rendőrséget hamarosan adminisztratív téren is megerősítik, egy későbbi fázisban pedig következik a környezetvédelmi, kereskedelmi és építkezésellenőrzési részlegre történő toborzás is. A leendő helyi rendőröknek előbb
A versenyvizsgákkal kapcsolatos tudnivalók megtalálhatóak a városháza honlapján az álláshirdetések között, valamint Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának bejárati hirdetőtábláján.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
Visszahívtak a Lidl üzleteiből egy fehérjepudingot, mivel a termékben a gyomor- és bélrendszeri megbetegedéseket okozó Bacillus cereus baktérium jelenlétét mutatták ki – tájékoztatott szerdán az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Augusztus 20-a nemcsak az államalapítás, hanem az egész magyar nemzet ünnepe, országhatároktól függetlenül. Különös nyomatékot kap ott, ahol a település neve, Szent Istvánnak szentelt temploma vagy kápolnája őrzi első királyunk emlékét.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
1 hozzászólás