
Érték a helyi kórus. A Szentegyházi Gyermekfilharmónia tavaly Székelyudvarhelyen adott gálakoncertet a magyar kultúra napján szervezett eseményen
Fotó: László Ildikó
Helyi kórusok, dalárdák és hagyományőrző énekes csoportok lépnek fel az Éneklő Szentegyháza című rendezvényen, amelyet a magyar kultúra napjának alkalmából január 19-én szerveznek Szentegyházán.
2025. január 09., 15:222025. január 09., 15:22
2025. január 09., 16:342025. január 09., 16:34
A Canticum Novum (szentegyházasfalvi egyházi kórus), Cantate Domino (szentkeresztbányai egyházi kórus), Vox Montana (vegyeskar), a Szentegyházi Gyermekfilharmónia kórusa, a Szentkeresztbányai népdalkör, a Szentegyházasfalvi népdalkör, a Hagyományőrző Huszárok Angyalbetlehemes hagyományőrző csoport és a Szentegyházasfalvi hagyományőrző halotti éneklők is színpadra lépnek Szentegyházán.
A magyar kultúra napját ünnepelve január 19-én este 7 órától kezdődik a műsor a Gábor Áron Művelődési Házban, ahol a Csak-Art Egyesület közreműködésével a tematikához illő képzőművészeti alkotások is kiállításra kerülnek, amelyek az esemény után is megtekinthetőek lesznek – olvasható Szentegyháza önkormányzatának Facebook-oldalán.
A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én, annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le egy nagyobb kéziratcsomag részeként és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
szóljon hozzá!