
Elena Lasconi és Nicușor Dan
Fotó: Facebook/Elena Lasconi
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezető testülete csütörtökre összehívta a párt politikai bizottságának ülését, hogy megszavazza Nicușor Dan független elnökjelölt támogatását. Ezt az USR alelnöke, Dominic Fritz jelentette be egy sajtótájékoztatón.
2025. április 09., 12:402025. április 09., 12:40
2025. április 09., 13:322025. április 09., 13:32
Indoklása szerint világossá vált, hogy a párt elnökjelöltje, Elena Lasconi nem fog bejutni a második fordulóba. Ezért „figyelembe véve az országra leselkedő valós veszélyt”,
„Az ország iránti felelősséget helyezzük előtérbe, még akkor is, ha ez rövid távon fájdalmas döntés a párt számára” – ídézi az Agerpres hírügynökség Dominic Fritzet.
A politikus elmondta, hogy a szerdai ülésen az USR vezető testületének 22 tagja szavazott a független elnökjelölt támogatására, és ketten ellene. Egyikük Elena Lasconi pártelnök volt.
– mondta Lasconiról a temesvári polgármester.
Fritz szerint ezt a döntést azokra a felmérésekre alapozták, amelyek szerint fennáll a veszélye annak, hogy George Simion és Victor Ponta jut be a második fordulóba. Elmondta, hogy ezt az eredményt vetíti előre az USR által megrendelt legfrissebb közvélemény-kutatás is. Eszerint Nicușor Dan az első fordulóban a harmadik helyen végezne, valamivel Victor Ponta mögött,
'Hálásak vagyunk Elena Lasconi történelmi küzdelméért. Õ volt a pártunk első jelöltje, aki bejutott a második fordulóba, és sikerült a román társadalom jelentős részét maga mögé állítania' - fogalmazott az USR alelnöke. Fritz a pártja nevében
Elmondta azt is, hogy a párt önkormányzati képviselőit és polgármestereit is tömörítő országos politikai bizottság csütörtökön informális ülést tart. Ha szerinte ez a bővített vezető testület is megszavazza Nicușor Dan támogatását, akkor Elena Lasconinak vissza kell lépnie az elnökválasztástól.
A Temes megyei ügyészség szerdán bíróság elé állította a csenei gyilkosság két kiskorú gyanúsítottját – írja az Agerpres.
Két járatot indít Dubajból Bukarestbe szerda este és éjszaka a FlyDubai légitársaság – közölte a külügyminisztérium.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerdán 2 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A közel-keleti események miatt összesen 29 járatot töröltek szerdán a bukaresti repülőtereken az Egyiptomba, Izraelbe, Dubajba, Katarba, Libanonba és Ciprusba közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
A prefektus azon rendeletére várnak a polgármesterek, amely megszabja, hogy milyen létszámmal folytathatják az önkormányzati munkát. Alternatívaként nem sok megoldás mutatkozik, a béralap csökkentése szinte lehetetlen.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
szóljon hozzá!