
Fotó: Dancurás Hegyimentőcsapat
Legyenek körültekintők a túraútvonalak kiválasztásánál, csak olyan terepnek induljanak neki, amely megfelel a felkészültségüknek, erejüknek; legyen náluk a megfelelő felszerelés, bakancs, és csak jó időjárási viszonyok között vágjanak útnak – erre figyelmeztet minden túrázót a gyergyói Dancurás Hegyimentőcsapat.
2021. október 04., 18:132021. október 04., 18:13
A figyelmeztetés már sokadik alkalommal hangzik el, de nem lehet elégszer megismételni, vasárnap ugyanis egy szerencsés kimenetelű, de kicsit sem könnyű bevetésen vettek részt a gyergyói hegyimentők.
Vasárnap délután két órakor kaptak riasztást arról, hogy egy turista bajba került:
az új függőhíd felé vezető, sárga kereszttel jelölt turistaösvényen. A gyergyói hegyimentőcsapat nyolc tagja sietett a helyszínre, ahová megérkeztek a Neamți megyei kollégáik is. A sérültet közös erővel szállították a mentőautóhoz.
Fotó: Dancurás Hegyimentőcsapat
A két hegyimentőcsapat tagjai mellett az akcióban részt vettek még a csendőrség és a rohammentő-szolgálat egységei is – közölte lapunkkal Kastal Gergő, a Dancurás Hegyimentőcsapat vezetője.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
Meghalt egy 34 éves Szeben megyei férfi szombat reggel, vélhetően medvetámadás áldozata lett Prod falu közelében – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egyetlen autó volt az érintettje annak a balesetnek, mely szombaton délben történt Gyergyóalfalu borzonti kijáratánál, a 13B országúton.
szóljon hozzá!