
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két lakás gyulladt ki kedd délután, este pedig gázrobbanás történt Maros megyében: Palotailván egy ház tetőszerkezete égett le, körülbelül 30 négyzetméternyi felületen, Hármasfaluban pedig szintén egy háztető lobbant lángra. Utóbbiban nagyobb kár keletkezett, 60 négyzetméternyi felületen tettek kárt a lángok. Mezőgerebenesen gázpalack robbant.
2020. február 18., 21:322020. február 18., 21:32
2020. február 18., 21:332020. február 18., 21:33
Palotailvára a dédai és a maroshévízi tűzoltóság is kivonult, akik a helyi önkéntes tűzoltók segítségével oltották el a tüzet. Hármasfaluban a helyi önkéntesek mellett a szovátai és az erdőszentgyörgyi önkéntes tűzoltók is segítettek a lángok megfékezésében. Személyi sérülés egyik helyen sem történt – tájékoztatott Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
Kedd este Mezőgerebenesen egy lakóház konyhájában gázpalack robbant, aminek következtében lángra lobbant a konyha berendezése. A helyi és a nagysármási önkéntes tűzoltók siettek a helyszínre, személyi sérülés nem történt – közölte a tűzoltóság.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
szóljon hozzá!