
Szécseny a város egyik távolabb eső, fejlesztésre váró része
Fotó: Veres Nándor
Hivatalosan is Csíkszereda városrészének, lakóövezetnek számít már a korábban csak üdülőövezetként emlegetett Szécseny. Az erdőszéli városrész jelentős infrastrukturális fejlesztések előtt áll, de addig is az utcanevek elfogadásával és a házszámok kiadásával állandó lakcímek bejegyzésére nyílik lehetőségük az ott lakóknak.
2021. május 06., 16:002021. május 06., 16:00
Hétvégi házak építésével kezdődött, lakóházakkal folytatódott a szécsenyi térfoglalás az elmúlt évtizedek során az övezetben, ahol az engedély nélküli építkezések helyzetének rendezésére a tíz éve elfogadott övezeti rendezési terv (PUZ) adott lehetőséget.
Fotó: Veres Nándor
Korodi Attila polgármester szerint, amennyiben ez a határozat jogerőre emelkedik, lehetőség lesz házszámokat is igényelni. Így az állandó lakók ezeket az utcaneveket nemsokára már személyi igazolványaikban is viszontláthatják, mivel nem lesz akadálya a szécsenyi lakcímekre szóló igazolványok kiváltásának, ahogy eddig volt.
Az utcaneveket az ott lakóktól beérkezett javaslatok alapján állapították meg, a javaslatokat a rendezési terv és a helyszín alapján elemezték. Tizenhat utca kapott nevet, ezek közül a Fürdő utca meghosszabbítása a Hellwig-fürdő utca nevet viseli, Hellwig János, az egykori Helwig-, ma Szeredaiként ismert fürdő létrehozója emlékére. De van
Fotó: Veres Nándor
A városrész a szintén távolabb eső Csibához hasonlóan jelentős infrastrukturális fejlesztésekre szorul. Így a Harvíz Rt. legújabb óriásberuházása révén, amelyet európai uniós alapokból a Nagy Infrastruktúra Operatív Program (POIM) támogatásával végeznek, a hiányzó víz- és csatornahálózatot kell elkészíteni, ezek a munkálatok várhatóan jövőben kezdődhetnek el.
Az ott lakók által rendszeresen hiányolt útkorszerűsítés csak a hálózatépítés után történhet meg, de ugyanilyen szükség van a villamos hálózat fejlesztésére, amelyről a polgármester azt mondta, noha ez elsősorban a szolgáltató feladata, a város is szeretne segíteni ebben, mert a jelenlegi improvizált rendszerek nem fenntarthatók.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
1 hozzászólás