
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Több házkutatást is tartott Gyergyószentmiklós térségében a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) kábítószer birtoklás és -kereskedelem megalapozott gyanújával. Két fiatalt őrizetbe vettek.
2024. október 11., 11:182024. október 11., 11:18
Összesen tíz házkutatást tartottak Gyergyószentmiklóson, Gyergyóalfaluban, Gyergyócsomafalván, és Csíkszentdomokoson a DIICOT szakemberei, kábítószer birtoklás és -kereskedelem megalapozott gyanújával. Az előzetes nyomozásból ugyanis a rendőrök arra következtettek, hogy
A házkutatások igazolták a hatóságiak gyanúját: az akcó eredményeként a rendőrök mintegy 2,3 kilogramm pszichoaktív szert, 49, különböző színű tablettát – ezek jelenleg törvényszéki vizsgálat alatt vannak – , mintegy 10 gramm kannabiszt, kábítószer-kereskedelemhez és -fogyasztáshoz használt eszközöket, valamint egyéb bizonyítási eszközöket találtak és foglaltak le.
Az akciót a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság és a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség munkatársai is támogatták.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!