
Sokba került a hívás. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Négyezer lejes büntetést kapott egy bodzafordulói nő, miután indokolatlanul tárcsázta a 112-es segélyhívó számot. Mivel a telefonhívás nyomán úgy tűnt, hogy valóban segítségre van szüksége a nőnek, több mint egy órán át keresték a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. szeptember 30., 18:572024. szeptember 30., 18:57
Szombaton este hívta egy bodzafordulói nő a 112-es segélyhívó számot, a telefonhívás során pedig kiabálás hallatszott, majd hirtelen megszakadt a vonal. A hatóságoknak úgy tűnt, hogy valóban veszélyben lehet a nő, hiszen a visszahívásokra már nem válaszolt.
A rendőrök és a csendőrség munkatársai napi feladataikat megszakítva igyekezték beazonosítani, illetve megkeresni a nőt. Egy adott ponton már
Mintegy két óra telt el, amire megtalálták a telefonálót, aki egy házibuliban vett rész. A hatósági számonkéréskor
A rendőrség ezért 4000 lejes bírságot rótt ki.
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság még közölte, hogy év eleje óta mintegy nyolcezer segélyhívás érkezett be hozzájuk, amelyből hatszáz nem számított valódi vészhelyzetnek. Az utóbbi ügyek kapcsán összesen 647 bírságot szabtak ki.
A hatóság felhívja a figyelmet, könnyen történhet egy valódi vészhelyzet is, amíg kollégáik egy indokolatlan segélyhívás után nyomoznak, így pedig nem tudnak időben segíteni a rászorulókon.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
A 34. Hargita Rali autósport-verseny ideje alatt, április 24–26. között ideiglenes forgalomkorlátozásokra lehet számítani Udvarhelyszéken.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy a beruházások befejezéséhez szükséges uniós források lehívását szolgáló moratóriumról valamennyi parlamenti frakcióval tárgyalni kell.
szóljon hozzá!