
A legendás rocktörténeti személyiségeket a székelyföldi Baricz Gergő énekhangjával idézik meg a gyermekek részére
Fotó: Gáspár Attila
Tizennégy erdélyi város diákjainak „viszi haza” a rockzenét és annak történetét a Házhoz megy a Zenede Oktatási Centrum. Bordás Józsefnek és zenekarának a Rocklegendák című műsora egyrészt igazi élő zene, egy rockkoncert hangulatát adja, másrészt a szakmai-történeti tájékoztatás feladatát is felvállalja.
2022. május 13., 19:032022. május 13., 19:03
A Házhoz megy a Zenede könnyűzenei előadássorozat és zenei misszió 2012-ben jött létre azzal a céllal, hogy a 20. század könnyűzenéjének fejlődését mutassa be a blues, swing, beat, soul, rock, pop zenei stílusok érintésével. Az elmúlt 10 évben 28 ezer általános iskolás és középiskolás gyermek láthatta ezt Magyarországon.
A legendás rocktörténeti személyiségeket a székelyföldi Baricz Gergő énekhangjával és Nagy Zoltán gitárjátékával idézik meg a gyermekek részére. A ritmusszekciót Megyaszay István és Bordás József alkotják.
A Házhoz megy a Zenede projektről a turné marosvásárhelyi állomásán beszéltek a szervezők. A szervezést segítő RMDSZ részéről Novák Zoltán elmondta, kimagasló eseménynek tartja, hogy ez a produkció eljutott Erdélybe, és nagyon örül, hogy az RMDSZ felkarolta a szervezést, így Marosvásárhelyen és tizenhárom másik erdélyi településen kóstolhatnak bele a gyerekek a rockzene világába, miközben ismerkedhetnek a hangszerekkel is.
Bordás József dobművész volt a zenei misszió kitalálója tíz évvel ezelőtt, azóta is zenekarával műveli ezt a missziót.
– mondta Bordás József, aki közel tíz éve jár dobot oktatni Marosvásárhelyre a Rocksuliba, de Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába is. Hozzátette, a 2009-ben megálmodott turnét háromszor kellett újraszervezni a pandémia miatt, végül 14 településen 20 előadást tartanak: napközben középiskolás és általános iskolás diákoknak, este meg felnőtt közönségnek. Bordás József elmondása szerint a zenei misszió célja a felnövekvő nemzedék számára ablakot nyitni a zene sokszínűségére, és ösztönözni a gyermekeket a hangszeren való tanulásra az élőzene fennmaradásának és a playback-mentes muzsikálásnak a reményében.
– fogalmazott Baricz Gergő, aki énekhangjával megidézi a rocklegendákat. Hozzátette, a műsor maga igazából egy informatív és egy zenei részből áll, a zenei rész pedig igazi sűrített koncertélményt ad a gyerekeknek.
Az erdélyi turné Székelyhídon kezdődött, majd Zilah, Kolozsvár és Szamosújvár után érkezett Marosvásárhelyre, ahol a Művész Moziban két alkalommal is előadták. A turné Nyárádszeredában folytatódik szombaton, majd május 16-án Gyergyószentmiklóson és Gelencén, 17-én Kézdivásárhelyen, 18-án Sepsiszentgyörgyön, 19-én Kovásznán adják elő, majd 20-án Szatmárnémetiben, és Nagyváradon zárul.
A részletes program itt tekinthető meg.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
Az A8-as autópálya építése Gyergyóditró térségében a 127-es megyei utat is érinti, ezért Hargita Megye Tanácsának le kell mondania az út egy részéről. Elvárják viszont, hogy az autópálya-építés mellett a megyei utat is építsék ki egy új nyomvonalon.
Bukarest második kerületi ügyészsége kéri a bíróságtól K. K. labdarúgó előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint elütött egy nőt egy gyalogátkelőhelyen, majd elhagyta a baleset helyszínét.
Rekordévet zárt az Európai Unió turizmusa 2025-ben – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból. A Romániában eltöltött vendégéjszakák száma viszont csökkent.
Repatriáló járat indul szerdán Egyiptomból Romániába, 174 utassal a fedélzetén – nyilatkozta szerdán a román külügyminisztérium szóvivője.
A Temes megyei ügyészség szerdán bíróság elé állította a csenei gyilkosság két kiskorú gyanúsítottját – írja az Agerpres.
szóljon hozzá!