
Fotó: Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC)
Székhelyükön kérhetnek egyéni fogyasztóvédelmi tanácsadást a gazdasági egységek, ezáltal az esetleges hiányosságok, szabálytalanságok miatt kiszabható bírságokat is megelőzhetik. Kedden egy új kezdeményezést ültetett gyakorlatba a fogyasztóvédelmi hatóság, amely által hatékonyabbá válhat a fogyasztóvédelmi előírások betartása.
2022. november 20., 20:352022. november 20., 20:35
A hatóság tájékoztatása értelmében fogyasztóvédelmi háttérellenőrzések elvégzését kérhetik a gazdasági egységek, és ezáltal székhelyükön kaphatnak egyéni tájékoztatást a fogyasztóvédelmi ellenőröktől. Az új kezdeményezést kedden vezette be a hatóság.
Ez lényegében nem egy ellenőrzés, hanem egy tanácsadás, amelyet a székhelyükön vehetnek igénybe a gazdasági egységek, amelyeknél kérésre tesznek látogatást a fogyasztóvédelmi ellenőrök – tudtuk meg Laurențiu Moldovantól, a fogyasztóvédelmi felügyelőség Hargita megyei kirendeltségének a vezetőjétől.
Tehát, ha hiányosságokat tapasztalunk, akkor nem bírságolunk, hanem elmondjuk, hogy min kellene változtatni. Szerintem ez egy korrekt és helyes dolog, amire eddig nem volt lehetőség a fogyasztóvédelemnél” – fogalmazott a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője.
A helyszíni tanácsadás a gazdasági egységeknek kérelmezniük kell a fogyasztóvédelemnél, ezt követően látogatják meg a hatóság munkatársai, de nem váratlanul toppannak be: előzetesen értesítik az egység vezetőjét a látogatás időpontjáról. A helyszínen tapasztaltakat írásba is foglalják, és tájékoztatják a kereskedelmi- vagy termelőegység képviselőit az esetleges hiányosságokról, illetve arról, hogy azokat miként tudják kiküszöbölni. Utólag ismét meglátogatják a céget, hogy megnézzék, sikerült-e az elhárítaniuk a hiányosságokat – ez a látogatás is tanácsadás-jelleggel történik. Amint a hiányosságok orvoslása megtörtént, az ANPC jól látható helyen tájékoztatást helyez el, amely a fogyasztók számára igazolja, hogy az adott vállalkozás megfelel a fogyasztóvédelmi előírásoknak. A tanácsadás azonban nem kapcsolatépítési céllal történik – mutatott rá a megyei hatóság vezetője.
– hangsúlyozta Laurențiu Moldovan.
Azok a vállalkozások, amelyek élnének a helyszíni fogyasztóvédelmi tanácsadás lehetőségével, a Brassói Regionális Fogyasztóvédelmi Hivatalhoz, illetve a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez küldhetnek erre vonatkozó kérést, a crpcbrasov@anpc.ro , illetve a reclamații.harghita@anpc.ro email-címekre. A kérelemnek tartalmaznia kell a gazdasági egység azonosító adatait: a cég nevét, a székhelye és összes munkapontja címét (beleértve a raktárakat is), valamint az általuk végzett tevékenységet. További információkat a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség telefonszámát (0266-311702) felhívva kaphatnak az érdeklődők.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!