
Fotó: Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC)
Székhelyükön kérhetnek egyéni fogyasztóvédelmi tanácsadást a gazdasági egységek, ezáltal az esetleges hiányosságok, szabálytalanságok miatt kiszabható bírságokat is megelőzhetik. Kedden egy új kezdeményezést ültetett gyakorlatba a fogyasztóvédelmi hatóság, amely által hatékonyabbá válhat a fogyasztóvédelmi előírások betartása.
2022. november 20., 20:352022. november 20., 20:35
A hatóság tájékoztatása értelmében fogyasztóvédelmi háttérellenőrzések elvégzését kérhetik a gazdasági egységek, és ezáltal székhelyükön kaphatnak egyéni tájékoztatást a fogyasztóvédelmi ellenőröktől. Az új kezdeményezést kedden vezette be a hatóság.
Ez lényegében nem egy ellenőrzés, hanem egy tanácsadás, amelyet a székhelyükön vehetnek igénybe a gazdasági egységek, amelyeknél kérésre tesznek látogatást a fogyasztóvédelmi ellenőrök – tudtuk meg Laurențiu Moldovantól, a fogyasztóvédelmi felügyelőség Hargita megyei kirendeltségének a vezetőjétől.
Tehát, ha hiányosságokat tapasztalunk, akkor nem bírságolunk, hanem elmondjuk, hogy min kellene változtatni. Szerintem ez egy korrekt és helyes dolog, amire eddig nem volt lehetőség a fogyasztóvédelemnél” – fogalmazott a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője.
A helyszíni tanácsadás a gazdasági egységeknek kérelmezniük kell a fogyasztóvédelemnél, ezt követően látogatják meg a hatóság munkatársai, de nem váratlanul toppannak be: előzetesen értesítik az egység vezetőjét a látogatás időpontjáról. A helyszínen tapasztaltakat írásba is foglalják, és tájékoztatják a kereskedelmi- vagy termelőegység képviselőit az esetleges hiányosságokról, illetve arról, hogy azokat miként tudják kiküszöbölni. Utólag ismét meglátogatják a céget, hogy megnézzék, sikerült-e az elhárítaniuk a hiányosságokat – ez a látogatás is tanácsadás-jelleggel történik. Amint a hiányosságok orvoslása megtörtént, az ANPC jól látható helyen tájékoztatást helyez el, amely a fogyasztók számára igazolja, hogy az adott vállalkozás megfelel a fogyasztóvédelmi előírásoknak. A tanácsadás azonban nem kapcsolatépítési céllal történik – mutatott rá a megyei hatóság vezetője.
– hangsúlyozta Laurențiu Moldovan.
Azok a vállalkozások, amelyek élnének a helyszíni fogyasztóvédelmi tanácsadás lehetőségével, a Brassói Regionális Fogyasztóvédelmi Hivatalhoz, illetve a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez küldhetnek erre vonatkozó kérést, a crpcbrasov@anpc.ro , illetve a reclamații.harghita@anpc.ro email-címekre. A kérelemnek tartalmaznia kell a gazdasági egység azonosító adatait: a cég nevét, a székhelye és összes munkapontja címét (beleértve a raktárakat is), valamint az általuk végzett tevékenységet. További információkat a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség telefonszámát (0266-311702) felhívva kaphatnak az érdeklődők.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!