
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Mintegy 900 ezer lej értékben segíti a kormány a csíksomlyói tűzkárosultakat. A kabinet szerdai ülésén arról döntöttek, hogy tartós élelmiszerekkel, ágyakkal, matracokkal, takarókkal, hálózsákokkal stb., illetve könnyűszerkezetű moduláris házak megépítéséhez szükséges elemekkel támogatják a telep lakóit.
2021. március 31., 21:352021. március 31., 21:35
2021. április 01., 16:132021. április 01., 16:13
Az állami tartalékalapból biztosított humanitárius segély összértéke 867 974 lej, a kiszállítását Hargita Megye Prefektusi Hivatalával együttműködve az állami tartalékokat ügykezelő országos hivatal végzi majd.
A kormány közlése szerint
Az említett közel 900 ezer lejes keretből az építkezési anyag értéke áfa nélkül 467 059 lej.
Emellett 277 személy részére ágyakat, matracokat, ágyneműt és hálózsákokat biztosítanak. Az állami tartalékalapból továbbá napraforgóolajat, fehérlisztet, konzerveket és cukrot is kiutalnak a tűzkárosultak részére. A humanitárius segélyt a vonatkozó kormányhatározatnak a Hivatalos Közlönyben való megjelenését követően utalja ki a kabinet, a pontos időpontot egyelőre nem közölték.
A segély teljes listája itt tekinthető meg.
Frissítés
Hírünkre reagálva Korodi Attila, Csikszereda polgármestere jelezte, a város nem tud arról, hogy újabb kormánysegélyről lenne szó. Az elöljáró szerint mindössze az történhetett, hogy a kormány most fogadta el hivatalosan azt a határozatot, amely alapján a tűzesetet követően különböző állami segélyekben részesültek a károsultak az országos tartalékalapból. Így a takarókat, matracokat, tartós élelmiszereket stb. tartalmazó csomagokat már hetekkel az esemény után leszállították, a konténerlakások alkotóelemeit pedig majd akkor fogják, ha az önkormányzat megtalálja a megfelelő területet ezek felállítására.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
2 hozzászólás