
Fórika Sebestyén, a Művelődési Központ igazgatója köszöntötte az összegyűlt gyergyóiakat
Fotó: Barabás Orsolya
Egy év kihagyás után ismét megtelt Gyergyószentmiklós főtere, hiszen sokak számára fontos eseménye az adventi időszaknak a közös gyertyagyújtás. Az első adventi gyertya meggyújtásának ünnepi pillanataiban Kerekes Mónika unitárius lelkész hirdetett igét, Gál Hunor, a Munkás Szent József és az Örmény Katolikus Templom plébánosa mondott imát, és zenei szolgálattal közreműködött a Blessing baptista dicsőítő csoport.
2021. november 28., 21:462021. november 28., 21:46
Ezúttal a korábbi évektől eltérően a gyergyószentmiklósi főtéri park másik felén, a Szent Miklós szobor lábánál tartották meg az első adventi gyertya meggyújtásának ünnepségét. Egy óriási adventi koszorú köré sorakoztak fel a város lakói, akikben élt a vágy, hogy egy év kihagyás után ismét közösen indulhassanak el az adventi várakozás útján.
Elsőként Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója köszöntötte a jelenlévőket.
– mondta.
Gál Hunor plébános és Kerekes Mónika unitárius lelkész mondott imát és hirdetett igét
Fotó: Barabás Orsolya
„Ma elkezdődik az a bizonyos utazás, amelyen együtt könnyebben haladhatunk a betlehemi jászol felé. Életünk útja nem egy sétagalopp, ezt mindannyian tudjuk. Gondoljátok csak végig, hogy hányszor bocsátottunk már meg?
– sorolta a kérdéseket Kerekes Mónika unitárius lelkész, kiemelve, hogy Isten is jelen van ezen a közös gyertyagyújtáson, és kérte a jelenlevőktől, hogy az ünnepre való készülésben ne a sütés, főzés, rohanás legyen az előtérben.
Az adventi üzenetek hétfőn reggeltől indulnak útnak
Fotó: Barabás Orsolya
Gál Hunor, a Munkás Szent József Római Katolikus és az Örmény Katolikus Templom plébánosa fogalmazta meg Isten felé a kéréseket, mondott imát, és áldotta meg az adventi koszorú első gyertyáját és a lángját, amit a jelenlévők
Fotó: Barabás Orsolya
A Blessing baptista dicsőítő csoport zenével, énekkel tette még szebbé a közös pillanatokat, majd a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár munkatársai olvasták fel a következő hétre szóló adventi gondolatokat, amelyek idén
A Szent Miklós szobor lábánál helyezték el a város óriási adventi koszorúját
Fotó: Barabás Orsolya
Ezek a kérdések is útjukra indulnak hétfőn reggel, hogy minél több emberhez elérjenek az online csatornák, a telefonos üzenetek révén.
Az adventi koszorú második gyertyáját a Szent Miklós napi rendezvények miatt, december 5-én, 11 óra 30 perckor gyújtják majd meg Gyergyószentmiklós főterén.
Fotó: Barabás Orsolya
A jelenlévők hazavitték a közös adventi koszorú első gyertyájáról a lángot otthonaikba
Fotó: Barabás Orsolya
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!