
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Házasság hete címmel rendezvénysorozatot tartanak Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen.
2021. február 04., 12:592021. február 04., 12:59
Gyergyószentmiklóson február 8-án este nyolc órakor szentségimádással kezdődik a programsorozat, majd tíz órától szentmise lesz a Szent Miklós-templomban. Február 9-én este hattól lesz a már hagyományos kerekasztal-beszélgetés különböző korú házaspárokkal, akik tanúságot tesznek és mesélnek arról, hogy miként tartottak ki az első igentől napjainkig. Szerdán este hattól közös filmnézés lesz a Szent Miklós-plébánia Márton Áron-termében, majd csütörtökön Kertész Mária és Tibor, a gyulafehérvári családpasztorációs munkacsoport munkatársai tartanak előadást, akik a saját életükből hoznak majd példákat, miként és hogyan mondtak ezerszer is igent.
„A házasság hete idei arcai Pálúr János orgonaművész és felesége, Kornélia. Ők választották a mottót: Ezerszer is igen. Frappáns és találó, hiszen sokszor igent kell mondjunk egymásra és a Jóistenre, ugyanakkor sokszor meg kell bocsátanunk egymásnak az együtt töltött évek alatt. Nagyon sok igen van a házasságban” – hangsúlyozta Ilyés Tímea szervező.
A programok többsége bárki számára nyitott, előzetes bejelentkezés csak a vacsorára szükséges, részletek az esemény Facebook-oldalán.
Székelyudvarhelyen is szentmisével nyitják meg a programsorozatot, majd négy online előadást tartanak, bővebb információ a rendezvény Facebook oldalán.
Az Angliából indult rendezvénysorozatot Székelyföldön a történelmi egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával szervezik meg évről évre. Célja, hogy minden évben, a szerelmesek napjaként számon tartott Bálint-nap környékén egy hétig a figyelem középpontjába helyezze a házasság intézményét, annak értékeit és fontosságát.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
szóljon hozzá!