
Otthonában gyógyulhat tovább Gálfi Árpád. Archív
Fotó: Beliczay László
Keddtől otthon gyógyulhat Gálfi Árpád: Székelyudvarhely polgármestere egy hete jelentkezett a kórházban koronavírusra utaló tünetekkel. Elővigyázatosságból fektették be a kórházba, ám véreredményei most már kielégítők.
2021. május 11., 14:022021. május 11., 14:02
2021. május 11., 15:122021. május 11., 15:12
Jól érzi magát, délután már hazamehet, újságolta a Székelyhonnak Gálfi Árpád. A legutóbbi vizsgálatok eredményei is kielégítők, tünetei megszűntek, tudtuk meg Székelyudvarhely polgármesterétől.
– jegyezte meg az elöljáró. Hozzátette, május 6-án kellett volna megkapnia a Pfizer-Biontech vakcináját, erre azonban nem kerülhetett sor. A fertőzés után két-három hónapot kell majd várnia, de amint lehetséges lesz, ismét időpontot kér az oltásra – hangsúlyozta.

Koronavírus-fertőzéssel diagnosztizálták Gálfi Árpádot, Székelyudvarhely polgármesterét, akit kedden beutaltak a helyi kórházba.

Továbbra is kórházban ápolják, de kedd óta jelentősen javult az állapota – mondta el a Székelyhonnak Gálfi Árpád. Székelyudvarhely polgármestere két napja, lázzal és ízületi fájdalmakkal jelentkezett a városi kórházban, ahol igazolták a koronavírus-fertőzést.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
1 hozzászólás