
A június 14–16. között az oltszemi Mikó-kastélyban megszervezésre kerülő diMANSIONS – Hit Music Festival nem titkolt szándéka, hogy hazai előadók és nemzetközi világsztárok társaságában három napnyi feledhetetlen retró-élményt nyújtson a fesztiválozóknak, egy történelmi környezetben.
2019. május 20., 12:312019. május 20., 12:31
Ha a 80-as évek házibulijaira vagy a tengerparti nyári esték hangulatára gondolunk, elkerülhetetlen, hogy eszünkbe ne jusson Mirabela Dauer zenéje, mely a romániai popzene megkerülhetetlen része. A több mint ezer dallal és számos díjjal rendelkező énekesnő június 14-én, pénteken lép a diMANSIONS színpadára, ahol olyan híres dalokat ad elő, mint a „Te aștept să vii (Fotoliul din odaie)”, a „Melancolie”, a „Morărița” vagy épp a „E bine, e bine, e foarte bine”.
Mindannyiunk életében vannak olyan rockballadák és dalok, melyek elengedhetetlen „kellékei” fiatalkorunknak. A pop-rockot játszó Compact B számos slágerrel gazdagította a könnyűzenét, június 16-án pedig igazi show-élménnyel ajándékozzák meg a diMANSIONS fesztivál résztvevőit. Fellép Adrian Ordean, Vlady Cnejevici, Leluț Vasilescu, Costi Cămărășan és Adrian „Coco” Tinca is, s amennyiben egészségügyi állapota megengedi, velünk tart majd Leo Iorga is!
Bizonyára sokan emlékeznek még a brassói Bosquito zenekar első nagy koncertjére. A 2000-es évek elején a sepsiszentgyörgyi sportcsarnokban több mint 3000 ember bulizott közösen a legismertebb slágerjeikre. Egyetlen igazi buli sem lehet teljes az olyan ismert dalok nélkül, mint a „Hopa Hopa”, a „Pepita” vagy az „Așa că beau”. Épp ezért június 15-én, szombaton a diMANSIONS fesztivál koncertkínálatában ott szerepel a Bosquito is! A 2000-ben alakult zenekar mind a mai napig töretlen sikernek örvend: tavaly több mint száz koncertet adtak, s a fiúk garantálhatóan a diMANSIONS fesztiválon is kitesznek magukért.
A fesztivál három napja során a 80-as, 90-es és 2000-es évek hazai és nemzetközi hírű sztárjai adnak élő koncertet, így a meghívottak között olyan neves előadók szerepelnek, mint Thomas Anders & Modern Talking Band, Dr. Alban, Lou Bega, The DIRE STRAITS Experience és még sokan mások.
Május 31-ig új jegyárakkal találkozhatnak az érdeklődők: a napijegyek 99 lejbe (+ illetékek) kerülnek, a határidő lejárta után pedig drágulásra lehet számítani. Három napos bérletek és napijegyek a dimansions.ro oldalon keresztül válthatók, ugyanitt további fellépőkről és érdekességekről is olvashatnak a látogatók, valamint jegyek válthatók továbbá a iabilet.ro, az eventim.ro, bilete.ro és a myticket.ro oldalakon keresztül, személyesen pedig a Flanco, az IQBOX Telekon, a Cărturești, a Uman üzleteinél, valamint a SelfPay termináljainál.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.