
Fotó: Kovászna megyei csendőrség
Lehullott az idei első hó az éjszaka folyamán Kovászna megye legmagasabban fekvő településén, Kommandón, ugyanakkor hóréteg képződött a megye többi hegyvidéki területén is – számolt be vasárnap délben a csendőrség.
2023. november 12., 15:022023. november 12., 15:02
Kommandón a déli órákban mínusz 1 Celsius-fokot mértek, és az előrejelzések szerint a következő időszakban is hideg marad az idő. Az Országos Meteorológia Szolgálat adatai szerint Háromszék legmagasabb pontján,
A hegyi csendőrök azt tanácsolják a túrázás kedvelőinek, hogy a hideg évszaknak megfelelően szerelkezzenek fel, a hegyekbe indulóknak pedig azt javasolják, hogy legyenek elővigyázatosak, indulás előtt tájékozódjanak a várható időjárásról és az útviszonyokról, illetve ne térjenek le a kijelölt útvonalakról.
Fotó: Kovászna megyei csendőrség
A csendőrség munkatársai készenlétben állnak, hogy megelőzzék az esetleges kellemetlenségeket, illetve hogy beavatkozzanak szükség esetén – áll a hatóság közleményében.
Hozzáteszik, a lakosság bizalommal fordulhat hozzájuk, akár közvetlenül, akár a 112-es segélyhívó számon keresztül.

Téli képét mutatja Hargitafürdő, vasárnap délelőtt már több centiméteres volt a hótakaró. Kilátogattunk a Hargitára, hogy megmutassuk a fehérbe öltözött tájat.
A nyári gyümölcs- és zöldségszezon csúcsán megnéztük, mennyibe kerülnek a szezon kedvencei a piacokon és a szupermarketekben. Több terméknél jelentős árkülönbséget találtunk, de nem minden esetben a piac bizonyult olcsóbbnak.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
szóljon hozzá!