
Archív
Fotó: Barabás Ákos
Hargita megye több településén is havazik, a Hargitafürdő felé vezető úton télies körülmények között zajlik a közlekedés – számolt be az Agerpres hírügynökségnek Adrian Pănescu prefektusi szóvivő.
2017. április 07., 10:172017. április 07., 10:17
2017. április 07., 17:012017. április 07., 17:01
Az éjszaka folyamán a megye egész területén havazott, a Gyilkos-tó és a Bucsin-tető környékén, valamint a Maroshévíz és Borszék közötti 15-ös országúton téli körülmények között zajlott a közlekedés – mondta a szóvivő, aki szerint 80 tonna sót szórtak az utakra.
A Hargitafürdő felé vezető megyei utat hóréteg borítja, amelynek vastagsága helyenként eléri a 6 centimétert. Itt jelenleg is havazik, az úton járnak a hóekék – tette hozzá a szóvivő.
Téli körülmények között zajlik a közlekedés több Kovászna megyei útszakaszon, a hegyvidéki térségekben havazik. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint
A térségben jelenleg is havazik, ezért a rendőrség arra inti a gépkocsivezetőket, hogy a téli útviszonyoknak megfelelően felszerelt járművekkel induljanak útnak.
Az infláció mértékével emeltek meg több belépőjegyet a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők a csütörtöki ülésükön, így többet kell fizeti majd az állatkerti belépőre, a városi uszodába és a Víkendtelepre is.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) csütörtökön közölte, hogy 680 057 kedvezményezettnek utalta az októberi villanyszámlák kifizetésére fordítható állami támogatást.
Ha átszakadna a Békási-víztározó gátja, az árhullám mintegy 35 méter magas lenne Piatra-Neamțnál, és nagyjából két óra alatt érné el a várost – derül ki a Neamț megyei katasztrófavédelem veszélyhelyzeti cselekvési tervéből.
Rendkívüli ülést tart péntek délután a kormány a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet jóváhagyására, miután a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) hivatalosan is közli az álláspontját a jogszabályjavaslatról.
A Csíki Székely Múzeum időszaki kiállítással idézi meg a csíksomlyói születésű Márkos András életművét születésének 75. évfordulóján.
Colliers szerint az elmúlt hat évben 60–90 százalékkal nőttek az ingatlanárak a romániai nagyvárosokban, ezért egyre nehezebb megfizethető lakásokat találni a központi és a központhoz közeli városrészekben.
Bizonyos körülmények között ingyen igényelhető a telekkönyvi kivonat – hívta fel a figyelmet novemberi sajtóértekezletén Kovászna megye prefektusa.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, hogy a Román Hírszerző Szolgálaton (SRI) belül lesz egy egység vagy egy osztály, amely a korrupció visszaszorításával foglalkozik majd.
Szomszédjához besurranó tolvajok miatt riasztotta a rendőrséget november 20-án egy sepsiszentgyörgyi férfi. Az eset végül szerencsésen zárult: a besurranókat, két fiatal lányt, lefülelték, a lakásból sem hiányzott semmi.
A tanárokra nem fog vonatkozni az állami fizetés és a nyugdíj halmozását szabályozó új tervezet – szögezte le szerdán Daniel David oktatási miniszter.
szóljon hozzá!