
Fotó: Pinti Attila
Felerősödő szélre, havazásra és hóviharokra figyelmeztet az elkövetkező napokra az Országos Meteorológiai Igazgatóság, amely két figyelmeztetést is kiadott.
2023. december 21., 16:292023. december 21., 16:29
Az első, péntek déltől vasárnap reggelig érvényben levő, Maros, Hargita és Kovászna megyét is érintő sárga jelzésű figyelmeztetés szerint felerősödik a szél, a hegyekben pedig hóviharokra kell számítani, a lehulló csapadék mennyisége pedig elérheti a 40-50 litert is négyzetméterenként, a látási viszonyok pedig a Keleti- és Déli Kárpátokban lecsökkennek.
A másik – péntek 18 órától vasárnap 10 óráig érvényben levő másodfokú (naranccsárga jelzésű) – figyelmeztetés szerint a hegyekben – 1500 méter fölött – akár 110-120 kilométer/órás sebességgel fújhat a szél, a látótávolság lecsökken, és friss hóréteg rakódik le.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
szóljon hozzá!