
Fotó: Barabás Orsolya
Nem szokványos ballagási ünnepséget tartottak a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Földrajz Karának gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozatán csütörtökön délelőtt. Idén az intézményben magyar alapképzésen 21, a románon 12 hallgató, valamint 30 mesteriző végzett.
2021. május 20., 14:572021. május 20., 14:57
Tavaly elmaradt a ballagási ünnepség a Babeș-Bolyai Tudományegyetem gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozatán a járványhelyzet miatt. Idén sem a szokványos kicsengetés volt. A Csíky-kert épületében tartották az ünnepséget, amelyen csak a végzős diákok és az őket búcsúztató pedagógusok foglalhattak helyet az erre a célra kijelölt teremben, a hozzátartozók a folyosón és az intézmény előtt, kihangosító segítségével követhették figyelemmel az eseményeket.
Dombay István igazgató beszédében hangsúlyozta a járványhelyzet veszélyeit, a megelőzés és az oltás fontosságát. A járvány miatt többségében online oktatás volt az egyetemen, de az igazgató reményét fejezte ki, hogy ősztől visszatérhetnek a tantermekbe. Ugyanakkor beszélt arról, hogy a turizmus is nehéz helyzetbe került ebben az időszakban, és bíztatta az alapképzést végző diákokat, hogy folytassák a tanulmányaikat.
Fotó: Barabás Orsolya
„A turizmus működni fog, kell a szakember, át kell gondolni mindent, folytatni kell egy másik irányban, ezért is mondom a harmadéveseknek, hogy iratkozzanak be a kétéves mesteri képzésre, hiszen azalatt sok minden kialakul, ugyanakkor ez a saját haladásuk alappillére is” – emelte ki Dombay István igazgató.
A végzős diákokra még online vizsgák várnak, mielőtt elbúcsúznak az egyetemi évektől, vagy pedig beiratkoznak a mesteri továbbképzésre a már 24 éve működő gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozaton.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
Elhunyt Balázs Péter Kossuth-díjas színművész, a szolnoki Szigligeti Színház korábbi igazgatója – közölte az intézmény közösségi oldalán szerdán.
Idén októberben is negatív volt a természetes szaporulat Romániában (-7081 fő), a halálozások száma az 1,5-szöröse volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
szóljon hozzá!