
Bevásárolni, gyógyszert kivenni is segítenek. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egyedül élő idős személyeken segítenek azok az önkéntes fiatalok, akik csatlakoztak a Segítséget kérek! elnevezésű kezdeményezéshez, amelyet Soós Zoltán polgármesterjelölt és csapata indított. Néhány nap alatt hatvan önkéntes jelentkezett több szervezettől is. Az akcióban részt vesz az RMDSZ Maros megyei szervezete és nőszervezete, valamint a Maros Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács (MIET) is, amelynek fiatal önkéntesei már járják a várost.
2020. március 26., 22:342020. március 26., 22:34
2020. március 26., 22:372020. március 26., 22:37
Ahogy Soós Zoltán fogalmazott, valamennyi marosvásárhelyi idős személynek szeretnének segíteni, azoknak, akik a koronavírus veszélye miatt otthon tartózkodnak, egyedülállók, vagy családtagjaik távol élnek tőlük.
Az önkéntesek bevásárolnak és a gyógyszerek beszerzését is vállalják, csupán jelezni kell nekik, hogy melyek azok az alapvető élelmiszerek, amire szükségük van, vagy milyen gyógyszert kell felíratni a háziorvosnál, illetve kiváltani a gyógyszertárból.
Soós Zoltán felhívta arra is a figyelmet, hogy aki ismer a közelében vagy ismerősei között ilyen személyt, az minél előbb jelezze a kezdeményezőknek, vagy a segítségre szorulóknak a lehetőséget.
A kezdeményezést a sooszoltan.ro oldalon lehet követni, ahol az önkéntesek is jelentkezhetnek, vagy a 0721–297417-es telefonszámon, amelyen az egyedül élő idős személyek is kérhetnek segítséget. A honlap segít kiválasztani azt, hogy mire van szüksége: bevásárlásra, kutyasétáltatásra, gyógyszerbeszerzésre, esetleg valami másra. A fizetési lehetőségek közül is kiválasztható a legmegfelelőbb: bankkártya, készpénz, átutalás, PayPal, Revolut. Akinek nincs internetlehetősége, az telefonon is elmondhatja, hogy mit szeretne.
Aki segíteni akar, az is kiválaszthatja, hogy milyen módon, milyen időszakban teheti meg ezt a legmegfelelőbben: bevásárlás gyalog vagy gépkocsival, kutyasétáltatás vagy valami más, hétköznapokon vagy hétvégeken.
Kisebb létszámmal kell megnövekedett feladatokat elvégezniük a polgármesteri hivataloknak és a megyei tanácsnak Hargita megyében június végétől. A prefektusi hivatal közölte az új álláskereteket, a végrehajtásról csütörtökön egyeztettek.
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
szóljon hozzá!