
Kelemen Hunor
Fotó: Pinti Attila
Bármilyen változás a kormánykoalíción belül az elnökjelölt személyét illetően azt jelenti, hogy Călin Georgescu fog nyerni – figyelmeztetett Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szombaton.
2025. február 08., 16:532025. február 08., 16:53
A Prima TV-nek nyilatkozó Kelemen elmondta, amikor a koalíciót megalakították, ő azon aggodalmaskodott, hogy ne kövessék el ismét a korábbi koalíció hibáját a több államelnökjelölt állításával.
„Számomra egyértelmű volt, hogy amennyiben létrehozzuk ezt a koalíciót, egyetlen közös elnökjelöltünk kell legyen, és minél hamarabb meg kell szervezni a választást, és egy olyan jelöltre van szükségünk, aki elég széles körben megbízható az emberek számára, mivel nem egyetlen párt jelöltjéről van szó” – idézi az Agerpres hírügynökség az RMDSZ elnökét a Prima tévés interjúból.
Hozzátetette, a koalícióban több lehetséges jelölt neve is felmerült, és végül megszületett a konszenzus Crin Antonescu személyében.
Kelemen rámutatott, saját szemszögéből helyes választás volt, és véleménye szerint Crin Antonescu képes lesz bejutni a második fordulóba, és megnyerni azt.
Crin Antonescu olyan ember, aki soha nem hazudott neki, soha nem volt szélsőséges és irracionális, vannak ötletei, és tud kommunikálni, „érzi a társadalmat”; meghatározott elvei és értékei vannak.
– jellemezte a kormánykoalíció elnökjelöltjét Kelemen. Kiemelte, hogy
Az RMDSZ elnöke szerint ugyanakkor Crin Antonescu, Nicușor Dan és Elena Lasconi „Călin Georgescuval kellene harcoljon, nem pedig egymás között”. „Georgescu a rivális. Egymás között nincs értelme harcolniuk. Nem versenytársak abban az értelemben, hogy »valakinek hármunk közül győznie kell»” – vélte Kelemen.
Hozzátette: reméli, hogy Antonescu jobb „ajánlatot” jelent a racionális, az „új obskurantizmust” el nem fogadó emberek számára, mint Georgescu.
Arra a kérdésre, hogy véleménye szerint lesznek olyan a Nemzeti Liberális Pártban (PNL), akik Nicușor Dant fogják támogatni, Kelemen kijelentette, hogy mindegyik pártban lehetnek olyan vélemények, amelyek nem egyeznek a vezetőség véleményével, de ezek nem bírnak befolyással az utóbbira. Leszögezte azonban, hogy
„Tehát mostantól kezdve bármilyen változás a koalíción belül azt jelenti, hogy Georgescu győzni fog, mert az emberek azt mondják: »Ne játsszatok a társadalommal«. Tehát amit tavaly tettek, az mindenkinek tanulságul szolgálhat. Nem lehet két irányba menni ugyanabban a koalícióban, hogy aztán kiderüljön, a koalíciós jelöltek egyike sem jutott be a második fordulóba” – mutatott rá az RMDSZ-es politikus.
Kelemen szerint tavaly a koalíció sok stratégiai és taktikai hibát követett el, kezdve a választások összevonásával, a közös jelölt állításának elvetésén át a rosszul alkalmazott ambícióig és magabiztosságig, miszerint mindkét koalíciós jelölt bejut a második fordulóba, és mindegy melyikük nyer, „mert úgyis jó lesz”.
Arra a kérdésre, hogy érti-e, milyen számításai vannak Victor Pontának, aki bejelentette, hogy szándékában áll függetlenként indulni a májusi elnökválasztáson, Kelemen így válaszolt, „Nem. Az azonban világos, hogy a tánc a vérében van, tehát nem tud nem táncolni.”
„Nem tudom, hogy végül indul vagy sem a választáson, de legyünk komolyak, esélye nincs” – tette hozzá Kelemen Hunor.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
szóljon hozzá!