
Illusztráció
Két házkutatást tartott a megyei rendőr-főkapitányság gazdasági bűncselekményeket vizsgáló osztálya Csíkszentgyörgy községben. Több mint 6000 szál zárjegy nélküli cigarettát és közel ötven liter alkoholt foglaltak le.
2018. január 27., 10:412018. január 27., 10:41
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a csempészéssel és adócsalással gyanúsított 67 éves nő, T. R. két ingatlanjában csütörtökön este tartott házkutatások során 303 csomagnak megfelelő 6060 szál zárjegy nélküli cigarettát és 48 liter alkoholt koboztak el a rendőrök.
A gyanúsítottat 24 órás őrizetbe vették, pénteken pedig előállították a bíróságon, kérve előzetes letartóztatásba vételének elrendelését. A csíkszeredai bíróság ezt elutasítva hatósági felügyeletet rendelt el ellene. Az ügyben folytatódnak a vizsgálatok – számol be a rendőrség.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken közölte, hogy az augusztus 31-i határidőig hátralévő tíz napban a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt több mint háromezer munkálat műszaki átadás-átvételét kell még lezárni.
Közvitára bocsátotta az Állandó Választási Hatóság (AEP) a politikai pártokról szóló új törvény tervezetét – jelentette be pénteken az intézmény elnöke, Adrian Țuțuianu.
Elutasítja a Sanitas a közalkalmazotti bértörvény tervezetének csütörtökön nyilvánosságra került legújabb változatát, és arra kéri a parlamenti pártokat, hogy ne szavazzák meg a jogszabályjavaslatot – közölte pénteken a szakszervezeti szövetség.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
1 hozzászólás