
Fotó: Pixabay
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték azt a 19 éves lányt, aki elvitt a bákói megyei kórház szülészeti osztályáról egy újszülöttet – közölte kedden Gabriel Dumitrache, a Bákó megyei rendőrség szóvivője.
2025. április 29., 11:262025. április 29., 11:26
A lányt korábban 24 órára őrizetbe vették jogellenes fogva tartás gyanúja miatt – írja az Agerpres hírügynökség.
A kisbaba anyja ellen egyelőre nem foganatosítottak semmiféle kényszerintézkedést, de a nő ellen kivizsgálás folyik jogellenes fogva tartásban való bűnrészesség gyanúja miatt – tájékoztatott Dumitrache.
A Bákó megyei rendőrség első jelentése szerint április 27-én 15:10-kor értesítették őket a kórház alkalmazottai, hogy eltűnt egy csecsemő. Mint kiderült, egy 33 éves, Valea Seacă községben lakó nő gyermekéről van szó, aki április 23-án ikreket szült.
A gyermeket hétfőn megtalálta a rendőrség a 19 éves lány otthonában; a lány azt mondta a nyomozóknak, hogy 5000 lejt fizetett az anyának a kisbabáért.

A bákói rendőrség őrizetbe vett egy 19 éves nőt, aki a múlt hétvégén elvitt egy újszülött csecsemőt a megyei kórházból. Az elsődleges nyomozási adatok szerint a nő azt állította, hogy megállapodott a baba anyjával arról, hogy a babát rá bízzák.
A kórház menedzsere, Ion-Marius Savin beszámolója szerint a lány a hivatalos látogatási idő alatt vette el a gyermeket, akit azelőtt nem sokkal szoptatott meg az édesanyja. Erre azért volt szükség a menedzser szerint, hogy a kisbaba ne kezdjen el sírni, amikor kiveszik az ágyából. A gyanúsított lány pizsamában és fehér köpenyben ment be a kórterembe, hogy azt a benyomást keltse a kórház személyzetében, mintha ő maga is páciens lenne, aki eljött meglátogatni egyik kismama ismerősét.

Megtalálta a rendőrség az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról vasárnap eltűnt újszülöttet egy 19 éves lány lakásán – tájékoztatott hétfőn a Bákó megyei rendőrség.
A Bákó megyei tanács rendkívüli biztonsági intézkedéseket rendelt el a szülészeten, szigorúan figyelik a ki- és bejövőket, és állandó őrséget állítottak a bejárathoz.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!