
Erős János és Nagy Zoltán állítják: lehet olcsóbban fűteni
Fotó: Gergely Imre
A fogyasztók, vagyis a gyergyószentmiklósi tömbházakban élők egyelőre nem fognak különösebb változást tapasztalni. Az új szolgáltató, azaz a Gyergyószentmiklósi Helyi Hőszolgáltató Közmű változatlan áron és minőségben biztosítja a fűtést és meleg vizet. A szolgáltató új vezetője a tervekről beszélt.
2017. április 12., 15:142017. április 12., 15:14
A városi hálózaton bőven vannak kisebb-nagyobb javítani, változtatni valók, ezek megoldása a szolgáltatás hatékonyságát növelné, azaz kevesebb hőveszteséggel lehetne a fogyasztók által megszokott fűtést biztosítani – mondta a szolgáltató új vezetője, Erős János. A teendők számbavétele zajlik, és egyben az E-Startól visszakapott hálózat elemeinek átvizsgálása is – közölte Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Papíron már megtörtént az átadás-átvétel, de részleteiben most veszik számba, hogy mivel is rendelkezik a létesítmény. Már kiderült, hogy vannak eszközök, amelyeket javítani, cserélni kell, és elképzelhető, hogy még vannak elemek hasonló állapotban.
Erős János elmondta,
Amióta ugyanis az E-Star visszaadta a városnak a fűtőművet, az gázzal működik. Mivel önkormányzati cégről van szó, közbeszerzést kell kiírjanak a faőrlemény megvásárlására.
Ezzel párhuzamosan átnézik egyenként a lépcsőházi modulokat és egyéb eszközöket annak érdekében, hogy növeljék a hatékonyságukat.
Az új fűtőművezető elmondta, amint alaposan megismerték, hogy mivel is rendelkeznek, leteszi a javaslatait, hogy miként lehetne a szolgáltatáson javítani. Addig is
Minden lépcsőház adottságainak megfelelően eszközölnek majd beállításokat a készülékeken, hiszen sok esetben még az eredeti, gyári beállításokkal működnek, pedig más szabályozás akár jobb fűtést jelentene kevesebb fogyasztás mellett.
Erős hozzátette, adott esetben arra is javaslatot tesz majd, hogy melyik lépcsőházban lenne szükséges a belső hálózatok takarítása, vagy a vezetékek cseréje, de ez már a lakókon múlik. Megjegyzi,
A cél, hogy minél kisebb költséggel működjön a szolgáltatás – mondta Erős János. Így például azon gondolkodnak, hogy nyáron is gázkazánokkal állítják elő a meleg vizet, de nem úgy, ahogy eddig, hanem lakónegyedenként, több kazánházban. Számítások szerint az kisebb költséget jelentene.
Hosszú távú elképzelés a hálózat bővítése magánházak rácsatlakoztatásával, ami – ha valóban jó áron tudnak szolgáltatni – egyre reálisabbnak tűnik. Láthatóan a tűzifa beszerzése egyre költségesebb és egyre nehezebb – mondta a polgármester. Megismételte azt a korábbi elképzelést is, hogy egy kogenerációs erőművet létesítsenek, amely áramot állít elő, és mellékterméke lenne a fűtéshez használható hő. Ennek hosszabb távon lenne realitása – hangzott el.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
szóljon hozzá!