
Fotó: Szentléleki Ifjúsági Szervezet
Tűz ütött ki vasárnap a háromszéki Kommandón, a lángok több épületre is átterjedtek. Az esetről beszámoló Szentléleki Ifjúsági Szervezet szerint öt ház vált a lángok martalékává, és a károsult családoknak segítségre van szükségük.
2022. január 23., 15:532022. január 23., 15:53
2022. január 23., 16:422022. január 23., 16:42
A Kovászna megyei tűzoltóság arról tájékoztat, hogy nyolc, egymás mellé épített házon terjedtek szét a lángok, ezek közül öt lakóház teljesen kiégett, a tűz mintegy 600 négyzetméteren tombolt.
A lakóházak mind ugyanazon tető alá voltak építve. Összesen 19 ott lakó személyt evakuáltak, közülük hárman kiskorúak. A tűzesetben senki sem sérült meg.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
A tűz megfékezéséhez 14 tűzoltó vonult ki négy esetkocsival, köztük a kézdiszentléleki, a kommandói és a kovásznai önkéntes tűzoltóalakulatok egységei is.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!