
Fotó: Rab Zoltán
Továbbra is folytatódik a Meleg ételt a rászorulóknak elnevezésű program, amelyet a szükségállapot ideje alatt vezettek be Marosvásárhelyen. Betekintést nyertünk, hogyan is zajlik az adakozás.
2020. július 23., 22:002020. július 23., 22:00
Ahogy Koreck Mária kezdeményező, a Divers Egyesület elnöke elmondta, minden héten érkezik valahonnan segítség, magánszemélyektől és cégektől is. Ugyanakkor érkezett adomány Németországból és vannak olyan rendszeres adományozók is, akik egy-egy családot, vagy személyt támogatnak.
Az ebédet az Alpha Transilvana Alapítvány szociális konyháján főzik, ennek költségeit két holland civil szervezet állja. Az ételek szétosztását a Maros Megyei Hegyimentő Szolgálat önkéntesei vállalják.
Általában kedd és csütörtök az ebédosztás napja, a csütörtöki úton elkísértük mi is a csapatot azokhoz az emberekhez, akik az előre meghatározott időpontban és helyszínen várták már a meleg ételt. Csirkehúsos zöldséglevest és hozzá kenyeret kaptak, de az adományozók jóvoltából jutott még margarin, friss gyümölcs, tészta mártással és káposzta is.
Fotó: Rab Zoltán
Az Ady lakótelepen Gondos Lenke várta az ebédet, és ahogy érdeklődésünkre beszámolt róla, kisnyugdíjas, aki három unokájáról gondoskodik, így hát nagy segítség számukra a heti kétszeri meleg étel. Az utcában még megálltunk két helyen, mindenhol megköszönték a segítséget. Ahogy Koreck Mária magyarázza,
A felnőttek is, a gyerekek is tiszták, ápoltak, fel sem tűnne, hogy rászorulnak a rendszeres adományra.
Fotó: Rab Zoltán
Továbbhaladtunk, a egy rozoga ház előtt álltunk meg, de itt nem kérdezősködhetünk és nem is fotózhatunk – figyelmeztet Koreck Mária. Törvénytelenül tartózkodnak az ott lakók, de mielőtt még lebontanák a házat a fejük fölül, szeretne megoldást találni számukra – magyarázza.
Amint a Salvamont gépkocsija megállt, máris körbevették a felnőttek, gyerekek, idősek. Mindenki egyszerre beszélt, nagy volt a zűrzavar. Koreck Mária próbálta fegyelemre inteni őket, kérte, hogy álljanak sorba és türelmesen várjanak, mert mindenkinek fel kell írni a nevét, vagy kipipálni azt a névsorból.
– próbálta nyugtatni az embereket.
Fotó: Rab Zoltán
A „barakkok” tulajdonképpen egy kisebb utcányi kalyibasor, amelyeket deszkákból eszkábálták össze, egy-egy család lakik egy-egy ilyen „házikóban”. Az elsőből egy fiatal férfi jött ki, tíz gyereke van, a legkisebb egy hete született, a legnagyobb 15 éves. A férfi elmondta, az összes gyereke (három asszonytól) vele lakik, ő gondoskodik róluk, az utolsó feleség a gyerekpénzt pedig nem akarja odaadni neki. Behívott, bent a házban két szoba van, szőnyegek a földön, kihúzhatós kanapé, polc, asztal. De
Öt hónapja laknak ott, nem tudja, mit hoz a jövő, mi lesz télen. Szeretne dolgozni, de munkát nem talál.
„Olyan emberek ezek, akik próbálkoznak kiemelkedni a nyomorból, nem zárkóznak el a segítség elől. Ezért keresem a lehetőségeket számukra” – zárta Koreck Mária.
Két nő meggyilkolásával gyanúsítanak egy 66 éves férfit a Bákó megyei Comănești-en; a feltételezett elkövető ezután megpróbált végezni magával – közölte a megyei rendőrség.
Hőségre figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben hétfőn a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Nyugat- és Délnyugat-Olténiában, Erdély nagy részén és Északkelet-Moldvában.
Elhunyt 36 éves korában Hayden Panettiere amerikai színésznő, aki olyan alkotásokban játszott, mint a Nashville, a Hősök és a Sikoly című horror - közölte a The New York Times hétfőn a család közleményére hivatkozva.
Feltehetően egy drón robbanótöltet nélküli roncsdarabját emelték ki vasárnap délután a Fekete-tengerből a konstancai Zoom Beach strandtól mintegy egy tengeri mérföldre – közölte a védelmi minisztérium.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
szóljon hozzá!