
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki a marosvásárhelyi Raktár utcai Transilvania kereskedelmi egységben kedden délután. A tűz nem terjedt át a szomszédos helyiségekre, senki nem sérült meg, de a környéket hatalmas füst árasztotta el.
2021. október 26., 19:562021. október 26., 19:56
2021. október 27., 09:262021. október 27., 09:26
Tűz ütött ki kedden délután a marosvásárhelyi Transilvania kereskedelmi egységben, szerencsére nem nyitvatartási időben történt, és nem tartózkodtak bent emberek, így sérültekről sem érkezett jelentés.
A tűz hatalmas füsttel égett, de a lángok szerencsére nem terjedt át a szomszédos helyiségekre – közölte a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A raktár területe körülbelül 5500 négyzetméter, ebből a tűz mintegy 300 négyzetmétert érintett, de sikerült megfékezni a lángok továbbterjedését.
Összesen öt bevetési jármű teljesített szolgálatot a helyszínen, ahol a sűrű füst miatt a beavatkozás nehezebb volt, csak légzőkészülékek használatával mehettek be a tűzoltók. A speciális operatív munkacsoportot is értesítették szükség esetére – tájékoztatott a tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Maros megyei tűzoltóság este tíz óra után közölte, hogy a tűz nagyon hevesen lángra kapott ismét, a raktár mennyezete beszakadt, minden belső anyag elégett. A tűzoltók elsődleges feladata az, hogy korlátozzák a tűz átterjedését a szomszédos raktárépületekre.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Az adventi koszorú több egyszerű ünnepi dekorációnál: a várakozást és az elcsendesülést hirdeti. Csíkszentkirályon jártunk, ahol péntek este közösségi adventikoszorú-készítést szerveztek, szülők és gyerekek együtt alkottak.
1 hozzászólás