
Fotó: Veres Nándor
Hogy mennyire meglelte helyét a székelyudvarhelyi adventi rendezvények sorában a Várom az Urat keresztyén zenei fesztivál, kitetszett a nagy érdeklődésből, a lelkes, közös imádságból és -éneklésből. Sokan csak másodszori próbálkozásra fértek be, és estig zengett a volt Stúdió mozi a zenés dicsőítéstől.
2019. december 09., 16:392019. december 09., 16:39
2019. december 09., 16:392019. december 09., 16:39
Az Erdélyi Református Egyházkerület Ifjúsági Szövetségének (IKE) egynapos rendezvényét tizenkilencedik alkalommal tartották meg. Szombaton Marosvásárhely, vasárnap pedig a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye, illetve annak IKE-je és a helyi városi tanács szervezésében Székelyudvarhely adott otthont az adventi zenés együttlétnek.
Gálfi Árpád polgármester a 40. Zsoltár szavaival buzdította a különböző korosztályú együtt ünneplőket:
Erdélyi magyar közösségünknek is szüksége van Isten jelenlétére, szabadítására, áldására. De semmihez sem fogható, az a tény, hogy kétezer évvel ezelőtt a világba jött az élő Isten. A karácsonyvárás idején dalban, szóban, imában zeng a Várom az Urat. A polgármester azt kívánta, hatoljanak a mennyekig kérelmeink, és áldja meg a Jóisten szülőföldünket, nemzetünket.
Fotó: Veres Nándor
A Szász Lóránt Levente farcádi református lelkipásztor által tartott áhítat és a két ünnepjelző gyertya meggyújtása után szerre lépett a színpadra az udvarfalvi Reménység, a székelyudvarhelyi Fundamentum illetve a Kiút, továbbá a Szászcsávási Ifjúsági Zenekar, valamint a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Caritas nappali központjainak 60 tagú Superar kórusa. Döbbenetes és megható volt a Reménység zenekar egyik tagjának bizonyságtétele, amely abban erősítette meg a hallgatóságot, hogy
Fotó: Veres Nándor
Üde színfolt volt a Caritas nappali központjai 2018-ban alakult Superar kórusának bemutatkozása. Mint megtudtuk, jelenleg négy megyében összesen hat helyszínen nyújt a szervezet ingyenes közösségi zeneoktatást gyermekek számára a bécsi Superar Szociomuzikális Program szakmai irányításával.
A jó hangulatú, elcsendesedésre, találkozásokra alkalmat adó rendezvény egyik kézzelfogható eredményét Rátoni Botond, a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye ifjúsági előadója abban látja, hogy a tavalyi szervezőcsapat együtt maradt. Tapasztalataikból tudtak meríteni, és a következő alkalomra is tudnak terveket szövögetni.
Fotó: Veres Nándor
Az együttlét végén Tussay Szilárd, az Erdélyi Református Egyházkerület ifjúsági referense a jövő évben Nagyenyeden sorra kerülő Válts irányt rendezvényre hívta fel a fiatalok figyelmét. A több órás fesztivál zárásaként teljes szívvel csendült a rendezvény himnusza: „Várom az Urat, várja az én lelkem, és bízom ígéretében.”
A Várom az Urat Adventi Keresztyén Zenefesztivált további helyszíne december 14-én Kolozsvár lesz, 15-én pedig Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében 17 órától fellép a Kézdivásárhelyi Református Kollégium zenekara, a KRK Band, a sepsiszentgyörgyi Messzehangzó, illetve a Snaps Vocal Band.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
szóljon hozzá!