
Fotó: Veres Nándor
Hogy mennyire meglelte helyét a székelyudvarhelyi adventi rendezvények sorában a Várom az Urat keresztyén zenei fesztivál, kitetszett a nagy érdeklődésből, a lelkes, közös imádságból és -éneklésből. Sokan csak másodszori próbálkozásra fértek be, és estig zengett a volt Stúdió mozi a zenés dicsőítéstől.
2019. december 09., 16:392019. december 09., 16:39
2019. december 09., 16:392019. december 09., 16:39
Az Erdélyi Református Egyházkerület Ifjúsági Szövetségének (IKE) egynapos rendezvényét tizenkilencedik alkalommal tartották meg. Szombaton Marosvásárhely, vasárnap pedig a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye, illetve annak IKE-je és a helyi városi tanács szervezésében Székelyudvarhely adott otthont az adventi zenés együttlétnek.
Gálfi Árpád polgármester a 40. Zsoltár szavaival buzdította a különböző korosztályú együtt ünneplőket:
Erdélyi magyar közösségünknek is szüksége van Isten jelenlétére, szabadítására, áldására. De semmihez sem fogható, az a tény, hogy kétezer évvel ezelőtt a világba jött az élő Isten. A karácsonyvárás idején dalban, szóban, imában zeng a Várom az Urat. A polgármester azt kívánta, hatoljanak a mennyekig kérelmeink, és áldja meg a Jóisten szülőföldünket, nemzetünket.
Fotó: Veres Nándor
A Szász Lóránt Levente farcádi református lelkipásztor által tartott áhítat és a két ünnepjelző gyertya meggyújtása után szerre lépett a színpadra az udvarfalvi Reménység, a székelyudvarhelyi Fundamentum illetve a Kiút, továbbá a Szászcsávási Ifjúsági Zenekar, valamint a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Caritas nappali központjainak 60 tagú Superar kórusa. Döbbenetes és megható volt a Reménység zenekar egyik tagjának bizonyságtétele, amely abban erősítette meg a hallgatóságot, hogy
Fotó: Veres Nándor
Üde színfolt volt a Caritas nappali központjai 2018-ban alakult Superar kórusának bemutatkozása. Mint megtudtuk, jelenleg négy megyében összesen hat helyszínen nyújt a szervezet ingyenes közösségi zeneoktatást gyermekek számára a bécsi Superar Szociomuzikális Program szakmai irányításával.
A jó hangulatú, elcsendesedésre, találkozásokra alkalmat adó rendezvény egyik kézzelfogható eredményét Rátoni Botond, a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye ifjúsági előadója abban látja, hogy a tavalyi szervezőcsapat együtt maradt. Tapasztalataikból tudtak meríteni, és a következő alkalomra is tudnak terveket szövögetni.
Fotó: Veres Nándor
Az együttlét végén Tussay Szilárd, az Erdélyi Református Egyházkerület ifjúsági referense a jövő évben Nagyenyeden sorra kerülő Válts irányt rendezvényre hívta fel a fiatalok figyelmét. A több órás fesztivál zárásaként teljes szívvel csendült a rendezvény himnusza: „Várom az Urat, várja az én lelkem, és bízom ígéretében.”
A Várom az Urat Adventi Keresztyén Zenefesztivált további helyszíne december 14-én Kolozsvár lesz, 15-én pedig Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében 17 órától fellép a Kézdivásárhelyi Református Kollégium zenekara, a KRK Band, a sepsiszentgyörgyi Messzehangzó, illetve a Snaps Vocal Band.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!