
A legalacsonyabb hőmérsékleti értékek hétfőre virradóan
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Sepsiszentgyörgyön volt a leghidegebb Székelyföld-szerte hétfőre virradóan, ám ha az Országos Meteorológiai Szolgálat által közölt értékekre nézünk, Csíkszereda igencsak kitűnik: hajnaltól reggelig felelakkora lett a fagy.
2024. január 22., 10:232024. január 22., 10:23
Mínusz 17,7 Celsius-fokkal Sepsiszentgyörgyön volt a leghidegebb Székelyföldön hétfőre virradóan, illetve országszerte a második leghidegebb a közeli Brassóban (–17,8 fok).
Fagyállás reggel 9 órakor
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Csíkszeredában –16 Celsius-fokos minimumot mértek hétfőn hajnalban, reggel 9 órára viszont már –8 fokra enyhült a fagy, ami egyedülálló a környéken. Sepsiszentgyörgyön ehhez képest alig eresztett szorításából a tél, reggel kilenckor még –16 fok volt.
Székelyudvarhelyen –12 fokról –10-re enyhült a levegő hőmérséklete, Marosvásárhelyen –8,8-ról –8-ra, Gyergyóalfaluban –12,9-ről –8 Celsius-fokra.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
szóljon hozzá!