
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Hatalmas tűz pusztított kedden Gyergyóalfaluban, több gazdasági melléképület is lángra kapott. Az oltáson közel százötven tűzoltó dolgozott, akik az erős szél miatt mintegy négy órán keresztül küzdöttek a lángok megfékezésével. A tűzvész során személyi sérülés nem történt, az anyagi kár viszont jelentős – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatásából.
2022. június 22., 11:432022. június 22., 11:43
2022. június 22., 11:592022. június 22., 11:59
A hivtásos tűzoltók helyszínre érkezésekor két gazdasági melléképület égett Gyergyóalfaluban, a lángok mintegy 280 négyzetméteres területen csaptak fel, ám az erős szél miatt a tűz gyorsan átterjedt a közelben álló épületekre.
A tűz oltásán közel százötven gyergyószentmiklósi és székelyudvarhelyi hivatásos, valamint környéki önkéntes tűzoltó dolgozott, ugyanakkor az oltást segítette közel száz civil is. A lángok megfékezését nem csupán az időjárási viszonyok nehezítették, ugyanis mint a tájékoztatásból kiderül,
A tűzvészben hat gazdasági melléképület, három fatároló, két takarmányraktár, egy kazán, jelentős mennyiségű takarmány és tüzelőanyag, mezőgazdasági eszközök és állatok is odavesztek. Az anyagi kár jelentős, személyi sérülés viszont nem történt. A tűzoltóság beszámolója szerint egy személy pánikrohamot kapott, őt a helyszínen tartózkodó mentősök ellátták, a kórházba szállítást viszont megtagadta. A tűz valószínűsíthetően rövidzárlat miatt keletkezett.

Tűz ütött ki több gazdasági melléképületben Gyergyóalfaluban kedd délután. A beavatkozásban több hivatásos és önkéntes tűzoltóegység vesz részt, az oltást jelentősen megnehezíti az erős szél.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!