
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Újabb hat, koronavírus-fertőzés miatti halálesetről tájékoztatott hétfőn este a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Velük 168-ra emelkedett a járvány romániai áldozatainak száma.
2020. április 06., 19:272020. április 06., 19:27
2020. április 06., 20:112020. április 06., 20:11
Legutóbb öt férfi és egy nő halt meg az igazoltan fertőzöttek közül. Közülük a legfiatalabb 54, a legidősebb 86 éves volt. Az áldozatok egyike Maros megyei.
Egy 86 éves, Botoşani megyei férfiról, egy 84 éves Kolozs megyei férfiról, egy 56 éves Maros megyei férfiról, egy szintén 56 éves Temes megyei férfiról, egy 70 éves Hunyad megyei férfiról és egy 54 éves Neamţ megyei nőről van szó. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek – írja az Agerpres a hivatalos tájékoztatásra hivatkozva.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).