
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy kiskorú és öt felnőtt személy sérült meg egy baleset következtében Balavásáron vasárnap este. A mentőegységek és a hatóságiak intézkedésének idejére mindkét irányból lezárták az autós forgalmat az érintett útszakaszon – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság közleményben.
2023. január 01., 19:572023. január 01., 19:57
2023. január 02., 00:102023. január 02., 00:10
Két személyautó ütközött össze Balavásáron, összesen
Minden sérültet kórházba szállítottak orvosi ellátásra.
Mint a Maros megyei tűzoltóság közleményéből kiderült, a baleset következtében az autóroncsok közé szorult egy 25 év körüli férfi és egy 20 év körüli nő, mindketten közepesen súlyos sérüléseket szenvedtek.

Baleset történt az év első napján Zeteváralján: két autó ütközött össze, egy személyt kórházba szállítottak.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
1 hozzászólás