
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kigyúlt egy kazánház péntek hajnalban Csíkszereda zsögödi városrészében, a lángok két szomszédos csűrre is átterjedtek. A tűzoltók hat órán át küzdöttek a lángokkal.
2020. február 07., 12:562020. február 07., 12:56
2020. február 07., 13:132020. február 07., 13:13
Néhány perccel hajnali három óra után riasztották a tűzoltókat a Csíkszereda zsögödi városrészében kiütött tűzhöz, amely egy kazánházból indult ki – tájékoztatott Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője.
A kazánház teljesen kiégett, benne a hőközponttal és egyebek mellett egy fagyasztóládával, amely a tüzet eredményező rövidzárlatot okozta.
A szomszédos épületek egyikének teljesen megsemmisült a tetőszerkezete, a másiknak csak részben, illetve
A tűzoltóknak sikerült kimenekíteniük az épületekben tartózkodó hat állatot. A keletkezett anyagi kár 130 ezer lejre tehető.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
szóljon hozzá!