
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szombaton délután találták meg és hozták a partra annak a férfinak a holttestét, akinek eltűnését pénteken jelentették a zetelaki tónál.
2024. augusztus 24., 17:482024. augusztus 24., 17:48
2024. augusztus 24., 17:502024. augusztus 24., 17:50
Pénteken este három órát, szombaton délután újabb három órát kerestek a Hargita megyei hegyimentő-szolgálathoz tartozó búvárok egy 24 éves férfit a zetelaki tóban. Az áldozat a családjával nyaralt és pénteken délután úszott be a víztározóba, de nem tért vissza a partra.

Eltűnt egy férfi pénteken este a zetelaki víztározóban. A hatóságok nagy erőkkel kezdek a keresésébe.
A Hargita megyei tűzoltóság sajtóirodája szombaton délután fél hatkor számolt be arról, hogy a búvárok a tó mélyén megtalálták az eltűntnek nyilvánított férfit.

Éjszaka sem találták meg, így szombaton újrakezdik a pénteken eltűnt személy keresését a zetelaki víztározónál.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
szóljon hozzá!