
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két balesetben összesen hat fiatal sérült meg a hétvégén Hargita megyében: szombat hajnalban egy gépjármű ütközött hídfőnek Szentegyháza és Csíkszereda közötti útszakaszon, vasárnap pedig egy jogosítvány nélküli robogós balesetezett Csíkszeredában – áll a megyei rendőr-főkapitányság közleményében.
2022. május 23., 18:092022. május 23., 18:09
Egy 20 éves madéfalvi fiatal a 13A jelzésű országúton haladt gépkocsijával szombat hajnalban Szentegyháza irányából Csíkszereda felé, amikor elvesztette uralmát a jármű fölött, lesodródott az úttestről és egy hídfőnek ütközött. Mint a közleményből kiderült, a mentéshez a hivatásos tűzoltók is kiszálltak a helyszínre.
A baleset következtében a sofőr, valamint négy másik utasa is sérüléseket szenvedett, mindannyiukat kórházba szállították ellátásra. A hatóságiak vizsgálata során igazolták, hogy az autó vezetője nem fogyasztott alkoholt az ütközést megelőzően, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Vasárnap 20 óra után egy 19 éves fiatal is balesetet szenvedett, amikor robogójával Csíkszeredában közlekedett, és összeütközött egy 44 éves szentegyházi férfi vezette autóval. A balesetben a motoros megsérült, továbbá az is kiderült, hogy nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel, ráadásul az általa vezetett jármű nincs bejegyezve.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!