
Illusztráció
Megkétszereződött a Kovászna Megyei Drogellenes Központ támogatását élvező kábítószer-fogyasztók száma, jelenleg hatan vannak a nyilvántartásukban.
2017. május 11., 20:262017. május 11., 20:26
Liliana Lazea a központ koordinátora arról tájékoztatott, hogy tavaly három drogfüggőnek nyújtottak szakmai segítséget, hét esetben volt szükség közvetlen kezelésre, majd egyéni, családi tanácsadásra, ugyanakkor egészségügyi, pszichológiai és szociális felmérést készítettek.
Ehhez képest 2017 első öt hónapjában már hat kábítószerfüggőnek segítenek.
A tavaly a központ 12 megelőző kampányt szervezett, 18 tanintézettel, civil szervezettel, és önkormányzattal kötöttek partnerséget. Tapasztalatuk szerint Háromszéken a kábítószer nem elterjedt, inkább az alkoholfüggőség okoz gondot.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
Csütörtökön újabb lottósorsolást tartanak, a Román Lottótársaság kiközölte a kategóriánként július 9-ére felhalmozott összegeket. A sorsolás este fél héttől kezdődik.
szóljon hozzá!