
Az idősek és a hátrányos helyzetűek számára létesítenek központot Szentegyházán
Fotó: Kozán István
Szociális központot szeretne létrehozni Szentegyháza vezetősége a régóta üresen álló egykori szülészet épületében – ennek megvalósításához nemrég európai uniós támogatást is nyertek. Korábban már többször végeztek felújításokat a helyszínen, jelenleg az épület berendezése, illetve az udvar és a bejárat rendbetétele a cél.
2024. január 21., 14:082024. január 21., 14:08
Közel húsz éve nyert támogatást a város a volt szülészet épületének felújítására, amelyben öregotthont szerettek volna kialakítani. Noha a korszerűsítés nagyjából megvalósult, a későbbiekben – egyelőre tisztázatlan okokból – mégsem kezdődött el semmilyen tevékenység az ingatlanban – fejtette ki lapunknak Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester.
Az elöljáró közölte, hogy közel 600 négyzetméternyi hasznos felületű, hét – a korábbi modernizálásnak köszönhetően jó állapotban lévő – teremmel és fürdővel is rendelkező épületről van szó, ahol még a fűtésrendszer is megfelelően van kialakítva. Gondot jelentett azonban, hogy a közművesítés nincs megoldva. Éppen ezért
Ezt követően teljesen újrafödték és leszigetelték az épületet, továbbá az esővíz-elvezetést is megoldották, mindezt a helyi költségvetésből finanszírozva.
Ezek után már csak a létesítmény nehéz megközelíthetősége jelentett problémát, ezért a város vezetősége 2021-ben készíttetett egy tervet az udvar és a bejárat rendbetételére. A rajzok egyebek mellett parkosítást, feljáró, lépcsők és rámpák kialakítását, padok elhelyezését tartalmazták. Akkor nem volt lehetőségük pályázni a megvalósításhoz szükséges anyagiakra, ám nemrég változott a helyzet.
Emellett a projekt előnye, hogy a kormány eszközöket, például elektromos járművet is fog vásárolni a pályázók számára.
Fotó: Kozán István
– magyarázta a polgármester. A terv az, hogy egy igazgatót neveznek ki a létesítmény élére, akivel közösen meghatározhatják, hogy pontosan milyen szolgáltatások legyenek a nappali központban.
Jó tudni, hogy nem minden szolgáltatás lesz ingyen, hiszen a termeket kiadnák. „Egy, a közösség számára fontos létesítményt szeretnénk kialakítani, ahol nagy hangsúlyt fektetünk az időseinkre” – közölte Lőrincz Csaba.
Fotó: Kozán István
Elmondta, hogy már megkötötték a szerződést a megpályázott projekt kivitelezési terveinek elkészítésére, idén mindenképp el szeretnék végeztetni az építési munkálatokat. Azt követően szerzik be a szociális központ működéséhez szükséges engedélyeket.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
Nem állt alkohol vagy drog hatása alatt az a 22 éves férfi, aki hétfő este halálra késelte rendőr apját Piatra-Neamț egyik utcáján.
A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.
szóljon hozzá!