
Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Hasznos tanácsok kánikula idejére címmel közleményt adott ki a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság, amelyet szerkesztőségünkhöz is elküldtek.
2019. június 22., 10:132019. június 22., 10:13
2019. június 22., 10:152019. június 22., 10:15
Az egészségügyi igazgatóság tanácsai a következők:
lehetőleg 11-18 óra között ne tartózkodjunk a napon;
naponta fogyasszunk legalább 1,5-2 liter folyadékot, ne várjuk meg a nagyfokú szomjúságérzést! Nagy hőségben 15-20 percenként ajánlott egy pohár víz fogyasztása;
helytelen a folyadékveszteség alkohollal (sör, fröccs) történő pótlása, tekintettel arra, hogy az alkohol inkább fokozza, mint csökkenti a kiszáradást;
lehetőleg ne fogyasszunk koffeint (kávé, tea, kóla) és cukrot (szénsavas üdítők) tartalmazó italokat, mert vizelethajtóak;
fogyasszunk friss zöldséget és gyümölcsöt (dinnye, sárgadinnye, szilva, uborka, paradicsom), mert nagy mennyiségű folyadékot tartalmaznak;
viseljünk kalapot, napernyőt, napszemüveget, természetes, világos anyagból készült öltözéket;
ne végezzünk fizikai tevékenységet, nagy erőkifejtést igénylő munkát (mezőgazdaság, sport);
vigyázzunk az idősekre, gyerekekre, fogyatékosokra, figyeljünk a vízfogyasztásukra, akkor is kínáljuk őket vízzel, ha nem jelzik, hogy szomjaznak;
mindemellett pedig tartsuk a kapcsolatot a szomszédokkal, rokonokkal, idős és fogyatékos ismerőseinkkel, érdeklődjünk egészségi állapotukról.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!