
Fotó: Bagi József
Népszerű védelem a vadkár ellen a villanypásztor, de fontos tudni néhány részletet, hogy valóban hatékony legyen a felszerelt rendszer. A Gyulafehérvári Caritas Vidékfejlesztés szervezésében hétfőn délelőtt ezzel kapcsolatban tartottak képzést Gyergyószentmiklóson.
2022. június 13., 17:042022. június 13., 17:04
A Caritas Vidékfejlesztés évek óta próbál olyan kérésekre válaszolni, amiket a gazdák fogalmaznak meg, sok képzésük volt állattenyésztés, tej-, illetve istállóhigiénia terén, most pedig a villanypásztor került középpontba a medveproblémák miatt.
„Rengeteg eszközt lehet vásárolni az üzletekben, ellenben tudni kell, hogy milyen módon kell felszerelni a villanypásztort akár a legelőn, akár a háztáji gazdaságnál, mire kell odafigyelni, hogy legyen is benne megfelelő áram” – részletezte Kastal László, a Caritas Vidékfejlesztés vezetője, aki elmondta, hogy
Az érdeklődő gazdáknak többek között azt mutatták meg, hogy milyen huzalokat kell használni a valódi hatékonyság érdekében.
„A villanypásztornál váltakozó áram működik, ami azt jelenti, hogy csak időnként van benne áram. Vagyis átszalad rajta a 12 voltos feszültség, ami nem veszélyes: inkább az ijedtség jelentősebb, mint a tulajdonképpeni fájdalom, amit érzünk, ha véletlenül hozzáérünk” – ismertette Kastal László, aki azt is elmondta, hogy a medvét elriasztja, ha érintkezik a villanypásztorral, és megtanulja, hogy nem kell többet odamenni.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
1 hozzászólás