
Fotó: Barabás Ákos
Megújulnak a játszótereink névvel fogtak hozzá a székelyudvarhelyi játszóterek korszerűsítéséhez: évente kettőt újítana fel teljesen a városvezetés. A Függetlenség úton lévő közösségi tér az első a sorban.
2017. október 09., 19:302017. október 09., 19:30
„Minden évben két székelyudvarhelyi játszótér újulna meg teljesen, ezeket úgy modernizálnánk, majd tartanánk karban és működtetnénk” – mondta el Szarvas Zsuzsanna önkormányzati képviselő hétfő délelőtt a Függetlenség út és Tavasz sétány közötti játszótér előtt tartott sajtótájékoztatón, ahol már el is kezdték a munkálatokat.
Itt a tervek szerint egy hónap alatt végeznek, majd a Szabók utcai játszóteret modernizálják.
A tervezést még tavaly novemberben elkezdték, ennek részeként konzultáltak az udvarhelyi anyák közösségével, majd a hivatal osztályvezetőivel, így körvonalazódott, hogy milyen elvárásoknak kell eleget tenni.
A felújítási sorrendet az is befolyásolta, hogy legyenek olyan közösségek, amelyek vállalják a játszóterek felügyeletét, illetve rendben tartását – magyarázta Jakab Attila városmenedzser. Hozzátette: éppen ezért kezdték el a héten a Függetlenség úti területen a munkálatokat, hiszen az évtizedek óta be van kerítve, felelősségteljesen óvták, gondozták a lakók.
Fotó: Barabás Ákos
A program felépítésében a más városokban látott jó példákból inspirálódtak. Fontos azonban, hogy ezúttal nemcsak új játékelemek felszereléséről és tatarozásról van szó: a program révén teljesen újratervezik és átgondolják a játszótereket, melyeknek hosszú távon kell szolgálniuk a közösség igényeit. A városmenedzser hangsúlyozta, hogy a konzultációk során érkezett visszajelzések, illetve a korábbi tapasztalatok alapján minden játszótérnek lesz szabályzata, emellett
Az elkövetkezőkben olyan terek is lesznek, amelyeket főként a nagyobbak, tinik számára alakítanak ki, ezeken például akadálypályát alakítanak ki. A meglévő játékszerek sem vesznek kárba, hiszen a leszerelt, de jó állapotban lévő elemeket áthelyezik más játszóterekre, illetve néhányat a Szent Ferenc Egyesületnek adományoznak.
– mondta a városmenedzser.
Fotó: Barabás Ákos
Hosszú távon működőképes koncepciót akart kialakítani Angi Attila, a munkálatokat kivitelező EG Transyl-van Landscape Kft. ügyvezetője, ezért
A tervezéskor emellett arra is figyeltek, hogy a gumiburkolat és a természetes felület egyensúlyban legyen, ezért csak a játszóelemek körül lesz gumifelület, amit nem homokágyra, hanem betonalapra ragasztanak majd, hogy tartósabb legyen.
Bővül ugyanakkor a zöldövezet is: hogy hosszabb ideig legyen szép a füves rész, öntözőrendszert szerelnek a gyepszőnyeg alá. A mintegy 550 négyzetméteres Függetlenség úti téren térkőből kiépített ösvény vezet majd át, a megszokott csúszdák, mászkálók mellett háromféle hinta, köztük fészekhinta is lesz, továbbá egyensúlyfejlesztő játékokat is elhelyeznek. A kivitelező szerint újdonság, hogy rajztáblával, valamint interaktív, kirakós elemekkel, illetve sakkasztalokkal bővül a játszótér felszerelése.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!