Rajta kívül senkinek nem sikerült a sportág történetében háromszor egymás után olimpiai aranyat nyerni férfi kardvívásban egyéniben. Az egészen fiatalon legendának számító Szilágyi Áron olimpiai, világ- és Európa-bajnok interjút adott a Székelyhon TV stábjának vívásról, pályafutásáról, erdélyi kötődéseiről.
2022. június 03., 12:002022. június 03., 12:00
A 32 éves világklasszist 9 évesen vitte el a vívóterembe az édesanyja, 17 évesen világbajnok lett a kardcsapattal, majd jöttek az egyéni sikerek is,
és most már a párizsi játékokra készül.
„Egy idő után magamban is megfogalmaztam, hogy bármi történik, ugyanazt az embert szeretném a tükörben látni, aki London, az olimpiai bajnoki cím megszerzése előtt voltam. Ez vezetett a riói olimpiáig és utána is, megpróbáltam nem letérni erről az útról” – mondja a Nézőpontban a Vasas klasszisa, aki
számára a vívás egy szakma, minden verseny ajándék, minden megszerzett aranyérem egy plusz. Szilágyi Áron büszkén beszél a székelyföldi gyökereiről is, hiszen
Kifejti azt is, mekkora előnyt jelent számára a páston, hogy pszichológiából is diplomázott, továbbá hogy fel lehet-e használni a matematikai gondolkodást a vívásban, tekintettel arra, hogy gyerekkorában szenvedélye volt a matematika.
Megtudhatjuk a kiváló sportembertől, miként viselte, hogy több éven keresztül követte tévéstáb a felkészülését, versenyzését, amiből elkészült az Egy mindenkiért című dokumentumfilm, illetve széles körű társadalmi szerepvállalása is szóba kerül.
A Szilágyi Áronnal készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
szóljon hozzá!