
Fotó: Blue Air
Négyoldalas riportban népszerűsíti Háromszéket a Blue Air magazin, amelyet a légitársaság fedélzetén olvashatnak az utasok. A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület két éve indított átfogó megyepromováló országos kampányt, amelynek egyik eredménye a most megjelenő kétnyelvű riport is – adja hírül az Agerpres hírügynökségnek küldött közleményében a Kovászna megyei tanács sajtóirodája.
2017. április 27., 11:352017. április 27., 11:35
A Kovászna megyéről is szóló lapszámot az áprilisi és májusi hónapokban olvashatják a Blue Air utasai, az újság minden belföldi és külföldi járaton elérhető. A Ioana M. Stan által írt beszámoló a háromszéki emberek vendégszeretetét taglalja, külön kitérve a népi mesterségekre, gasztronómiai különlegességekre és az érintetlen természeti adottságokra – írja a közlemény.
„Büszkék vagyunk, hogy a Blue Air magazinjában jelen lehet megyénk. (...) 2017-ben a turizmus éve van Kovászna megyében, célunk, hogy átfogó turizmusfejlesztési és promoválási stratégiát dolgozzunk ki, új piacok felé nyissunk, külföldi turistákat csalogassunk Háromszékre, és ebbe a projektbe a Blue Air-t is igyekszünk becsatolni” – fogalmazott Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke.
A Blue Air a legnagyobb, hazai magántőkéjű légitársaság, több mint száz útvonalon működtet járatokat, nagy részét európai városokba. 2016-ban duplázta járatait, 15-ről 24-re bővítette a repülőgép flottáját. Tavaly közel 3,6 millió utasa volt, tehát ez alapján mondhatjuk, hogy a háromszéki beszámolót tartalmazó magazint várhatóan 600 ezren fogják olvasni.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!