Fotó: Blue Air
Négyoldalas riportban népszerűsíti Háromszéket a Blue Air magazin, amelyet a légitársaság fedélzetén olvashatnak az utasok. A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület két éve indított átfogó megyepromováló országos kampányt, amelynek egyik eredménye a most megjelenő kétnyelvű riport is – adja hírül az Agerpres hírügynökségnek küldött közleményében a Kovászna megyei tanács sajtóirodája.
2017. április 27., 11:352017. április 27., 11:35
A Kovászna megyéről is szóló lapszámot az áprilisi és májusi hónapokban olvashatják a Blue Air utasai, az újság minden belföldi és külföldi járaton elérhető. A Ioana M. Stan által írt beszámoló a háromszéki emberek vendégszeretetét taglalja, külön kitérve a népi mesterségekre, gasztronómiai különlegességekre és az érintetlen természeti adottságokra – írja a közlemény.
„Büszkék vagyunk, hogy a Blue Air magazinjában jelen lehet megyénk. (...) 2017-ben a turizmus éve van Kovászna megyében, célunk, hogy átfogó turizmusfejlesztési és promoválási stratégiát dolgozzunk ki, új piacok felé nyissunk, külföldi turistákat csalogassunk Háromszékre, és ebbe a projektbe a Blue Air-t is igyekszünk becsatolni” – fogalmazott Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke.
A Blue Air a legnagyobb, hazai magántőkéjű légitársaság, több mint száz útvonalon működtet járatokat, nagy részét európai városokba. 2016-ban duplázta járatait, 15-ről 24-re bővítette a repülőgép flottáját. Tavaly közel 3,6 millió utasa volt, tehát ez alapján mondhatjuk, hogy a háromszéki beszámolót tartalmazó magazint várhatóan 600 ezren fogják olvasni.
Jelentős méhpusztulás történt a télen a méhészetekben, és egyelőre ennek még a pontos okait sem ismerik a méhészek. A jelenség egy, az ágazatot érintő általános problémára is rávilágít.
A kormány döntése értelmében nemzeti gyásznap lesz Romániában április 26-a, Ferenc pápa temetésének napja – számolt a Ciolacu-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Mihai Constantin.
Idén is folytatódik a munkaügyi minisztérium országos programja, amely jelentős anyagi támogatással segíti a meddőséggel küzdő párokat és egyedülálló nőket a gyermekvállalásban.
Gyergyócsomafalván egy égő csűrhöz, Balánbányán nagy felületen égő száraz növényzethez riasztották a Hargita megyei tűzoltókat csütörtök délután.
Övezeti rendezési tervekre és szociális szolgáltatások kiterjesztésére bólintott rá a sepsiszentgyörgyi helyi tanács csütörtöki, rendes havi ülésén, ugyanakkor a városnapok fesztiválhétvégéjének kirakodós vásárából kitiltották a bóvliárusokat.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Daniel David oktatási miniszter kijelentette, hogy májusban fogja ismertetni a pedagógusok teljesítményarányos bérezésével kapcsolatos elképzeléseit.
A rászorulók 2025. július elseje után közvetlen pénzügyi támogatást kapnak az áramszámlájuk kifizetésére – írta csütörtökön a Facebook-oldalán az energiaügyi miniszter.
Motoros baleset történt a Kovászna megyei Bredét település közelében csütörtökön délután, ezért fennakadásokra kell számítaniuk az autósoknak – írja rövid közleményében a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Magyar Filmakadémia kiállításával nyitják meg a Magyar Film Napja rendezvénysorozatot Csíkszeredában, csütörtökön este 7 órától.
Nemzeti gyásznap lesz Romániában április 26-a, Ferenc pápa temetésének napja – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején a miniszterelnök.
szóljon hozzá!