Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Két sepsiszentgyörgyi vállalatnál is tömeges elbocsátásokra kerül sor a következő hetekben. A vállalkozások a megrendelések elmaradása miatt kényszerültek átszervezésre.
2019. március 19., 17:542019. március 19., 17:54
Mint Kelemen Tibor, a Kovászna megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatója keddi sajtótájékoztatóján elmondta, március 25-én véglegesítik az elbocsátás folyamatát a Rouleau Guichard fehérneműgyártó vállalat sepsiszentgyörgyi telephelyén. A Brassó megyei Négyfaluban működő cég ugyanis nem tudott erre az évre elég megrendelést szerezni, ezért nem tudja fenntartani a sepsiszentgyörgyi telephelyet, így
Száztíz alkalmazott veszíti el a munkahelyét, mivel a Brassó megyei Négyfaluban működő Rouleau Guichard fehérneműgyártó vállalat bezárja a sepsiszentgyörgyi munkapontját. Az igazgató szerint a gyár vezetői nem tartják be az elbocsátás törvényes procedúráját.
Hasonlóképpen a megrendelések hiányára hivatkozva szervezik át a From Product gyerekmatracokat gyártó vállalatot, ahonnan április 13-ától 26 személyt bocsátanak el a 90-ből. Kelemen Tibor elmondta,
Az alkalmazottak egy havi fizetésnek megfelelő végkielégítést kapnak.
A munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatója kérdésünkre kifejtette, kockázatos, ha egy cég egyetlen megrendelőnek dolgozik. „Ha azzal valami történik, a vállalat megrendelő nélkül marad. Hiába van igény a termékeire a piacon, ha nem alakította ki időben a vevőkörét, átszervezésre kényszerül” – ecsetelte Kelemen Tibor. Másrészt az elbocsátott alkalmazottak jövőjéért nem aggódik, hiszen
így a készruhagyárak, az autóalkatrészeket gyártó vállalatok már jelezték, hogy szükségük van szakképzett, tapasztalt munkavállalóra, átveszik azokat, akik állás nélkül maradtak.
Kapós a foglalkoztatási támogatás
Havonta hatmillió lejt fizet ki Kovászna megyében a munkaerő-elhelyező ügynökség a munkáltatóknak foglalkoztatási támogatásként. Mint Kelemen Tibor igazgató elmondta, a munkaadók szívesen veszik igénybe a szubvenciót, és keresik azokat a munkanélkülieket, akik után igényelhetik ezt az állami támogatást. Amint arról korábban beszámoltunk, egy évig havi 500 eurós, azaz 2250 lejes támogatást kapnak az államtól azok a munkáltatók, akik pályakezdőket, tartósan munkanélkülieket, 45 év feletti munkanélkülieket, nyugdíj előtt állókat vagy fogyatékkal élőket alkalmaznak, azzal a feltétellel, hogy másfél évig fenntartják a munkaviszonyt. Az alkalmazott munkanélküliek 80 százaléka ezekből a kategóriákból kerül ki, amióta megkétszerezték a támogatás értékét, az igénylők száma is megkétszereződött. Kelemen Tibor elmondta, csak februárban, amikor általában kevés az alkalmazás, mert év elején nincs annyi új munkahely, mintegy 190 szerződést kötöttek foglalkoztatási támogatás kifizetésére.
Egy idős asszony meghalt, további három ember pedig megsérült kedden reggel, miután egy rendőrautó belerohant egy szekérbe Galac megyében.
A nyugdíjkorhatárt minden alkalmazotti kategóriában meg kell emelni, hogy az 50 és 65 év közötti, a reálgazdaságban foglalkoztatott népesség aránya magasabb legyen, mint jelenleg, jelentette ki vasárnap este Ilie Bolojan.
Egy olyan világban, ahol az egyensúly és a jóllét keresése alapvetővé válik, Marosvásárhely egy forradalmian új koncepciónak ad otthont: az INTI Center egy, az integrált jóllétnek szentelt központ, amely energetikai felépítésével egyedülálló Erdélyben.
Tizenegy embert érintő közlekedési baleset történt kedd reggel Mangaliánál, ahol egy kisbusz és egy személyautó ütközött.
Lejárt az egyhónapos „türelmi” időszak a társbiztosítás augusztustól való megszűnése óta. A korábbi Hargita megyei társbiztosítottaknak azonban csak egy nagyon kis része fizette be az első hozzájárulást, hogy megmaradjon egészségbiztosítása.
Medvejárásra figyelmeztető Ro-Alert üzenetet kaptak a madéfalviak hétfőn este.
Két udvarra és ugyanennyi ingatlanba tört be a nagy mennyiségben lezúduló víz a hétfő délutáni esőzéseket követően a szovátai Hosszú utcában – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többnyire helyi cégek biztosítják az ingyenes pék- és tejterméket a Hargita megyei oktatási intézményekben. Ellentétben a korábbi évekkel, a tej-kifli program idén időben indulhat, Hargita Megye Tanácsa már szerződést kötött a beszállítókkal.
Hazaárulás miatt nyomoz a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni ügyészség (DIICOT) a Moldovai Köztársaság Hírszerző és Biztonsági Szolgálatának (SIS) egyik volt vezető beosztású tisztje ellen.
Negyvenöt jogosítványt függesztettek fel az elmúlt héten Maros megyében, a szabálysértések többsége gyorshajtás volt – közli a rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!