
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Kovászna megyei falvakban végeztek a hét eleje óta ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatokat a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Hetényi Géza Kórház szakemberei – közölte pénteken a Kovászna megyei önkormányzat sajtóirodája.
2017. június 16., 21:462017. június 16., 21:46
2017. június 17., 21:472017. június 17., 21:47
A húsz szolnoki orvosból és asszisztensből álló csapat Sepsibükszádon és Mikóújfaluban, Málnáson, Málnásfürdőn és Zalánpatakon dolgozott, ahol
Az elmúlt napokban 830 személyt vizsgáltak meg, és mert ugyanazt a személyt általában több vizsgálatnak is alávetették, 3190 vizsgálatot végeztek. Ez volt immár az ötödik alkalom, amikor magyarországi orvoscsoport látogatott szűrővizsgálatokat végezni Kovászna megyébe.
A Mikóújfaluban tartott pénteki sajtótájékoztatón dr. Lőrincz Ambrus nyugalmazott kardiológus főorvos elmondta: ez alkalommal nagyobb hangsúlyt fektettek a megelőzésre, ezért felkeresték a helyi iskolákat is, ahol fogászati, mozgásszervi megbetegedésekkel kapcsolatos vizsgálatokat végeztek. A magyarországi szakember elmondta, két meglepő dolgot tapasztaltak:
Lehoczky Ildikó kardiológiai szakasszisztens elmondta, minden évben próbáltak szponzorokat is keresni a székelyföldi útjukhoz. Idén a játékok és könyvek mellett öt millió forint értékű Béres adománnyal érkeztek. A szűrésen résztvevők Béres cseppet és C vitamint kaptak ajándékba.
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke köszönetet mondott az önzetlen segítségért. Elmondta:
Az RMDSZ Kovászna megyei elnöki tisztségét is betöltő politikus szerint a megye orvoshiánnyal küszködik, és a helyzet további romlása várható, mert sok háziorvos elérte a nyugdíjkorhatárt, és nincsenek fiatal orvosok, akik a helyükbe állhatnának. Elmondta, ősszel Bács-Kiskun megyei orvoscsoport érkezik hasonló szűrővizsgálatokat végezni a Kovászna megyei falvakba.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!